Na úvod sezóny s čistým kontem a skalpem Linze

This text will be replaced
11.9.2015 | Petr Frömel, Petra Matůšová

Skóre utkání otevřela v závěru úvodní části nová tvář Orlů Yellow Horn. V polovině utkání jej napodobil Štach a ještě v poslední minutě druhé třetiny znovu zaúřadoval Yellow Horn. I poslední dvacetiminutovka patřila domácím, kteří zvládli velký tlak soupeře a díky Stehlíkovi dali výsledku konečnou podobu.

1.kolo, pátek 11. 9. 2015, 17:00
Linz
Branky a nahrávky: 19. Yellow Horn (Lattner, Šulák), 28. Štach (Pucher, Fiala), 40. Yellow Horn (Pucher), 56. Stehlík (Yellow Horn, Šedivý). Rozhodčí: Babić, Gebei – Nagy, Nemeth. Vyloučení: 4:3, navíc Lattner (ZNO) 5+ DKÚ. Využití: 1:0. Diváci: 2 831. Střely na branku: 46:28. Průběh utkání: 4:0.
ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Štach, Biro, Stehlík, Šulák, Bořuta, Kousalík, Bača – Tomas, Podešva, Číp – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Pucher, Fiala – Beroun, Šeda, Novák – Špaček.
EHC LIWEST Black Wings Linz: Ouzas – Dorion, Piche, Altmann, Palin, Lukas R., Mitterdorfer, Mayrhauser, Fechtig – Kozek, McLean, Ulmer – Latendresse, Hisey, Dasilva – Spannring, Oberkofler, Hofer – Göhringer, Lukas P., Moderer.

Znojemští hokejisté odstartovali domácím duelem s Linzem ligovou sezónu 2015/2016. A velmi dobrý herní projev z přípravy si přenesli i do úvodních minut mistrovského utkání. Ouzas se musel ve svém brankovišti pořádně otáčet, aby odolával všem střelcům z řad Orlů – z brejku zahrozili Lattner s Fialou, překvapivou tečí pak málem zaskočil gólmana i Yellow Horn. Na druhé straně kluziště se do té doby téměř nezaměstnaný Nechvátal musel činit při oslabení. I on však svůj tým podržel, přestože to před ním několikrát jiskřilo, a na ledě se strhlo několik menších potyček. V polovině třetiny byl tak stav stále bezbrankový.

Domácí měli stále více ze hry, rozhodčí k nim však byli nemilosrdní a na začátku 14. minuty poslali Znojemské do více jak minutového oslabení tři na pět. V něm rozburácel ochozy Jan Lattner, který využil nepřesné střelby Linze a po křídle ujížděl na Ouzase, jehož donutil k obtížnému zákroku. K podobné situaci se chvíli poté dostal i z trestné lavice se vracející Bača. Nepříjemnou pasáž hry měli Orli za sebou a mohli se vrhnout opět do útoku. A činil se hlavně bek Stehlík, po jehož střelách od modré to stadionem několikrát jen zašumělo.

Opravdový výbuch radosti přišel až v 19. minutě, kdy první znojemskou přesilovku nekompromisně proměnil Yellow Colton Horn, jenž zamíchal kotoučem, přejel si od mantinelu až do kruhu a zamířil pod horní tyčku.

Další početní výhoda Orlů zkraje druhého dějství už tak úspěšná nebyla, k vidění byl přesto stále velmi atraktivní hokej s šancemi na obou stranách. Což názorně demonstroval i DaSilva při samostatném úniku zakončeném bekhendovou kličkou, kterou Nechvátal našel na svém pravém betonu. Znojemští byli ale ve střelbě nadále důraznější a skvělé střídání Pucherovy formace, při němž to před Ouzasem vřelo, gólově završil Lubomír Štach.

A domácí beci pokračovali ve velmi solidní střelbě od modré i nadále. Po Šulákově neskutečné bombě, která vypadla Ouzasovi z lapačky, měla rakouská obrana opět potíže. Černá křídla dostala větší příležitost ke snížení v závěru třetiny při přesilovce, ale za Nechvátalova záda procpala kotouč až po přerušení hry. A když už to vypadalo, že se Linz začíná více prosazovat, našel Pucher přesným pasem z rohu kluziště najíždějícího si Yellow Coltona Horna, jenž přesným zakončením kolem těla gólmana zaznamenal svůj druhý gól večera.

Do třetí části hry vlétli Orli s obrovským náporem. Před Ouzasovou klecí se to kombinacemi a střelami jen hemžilo, neujala se teč Šedivého ani souhra již jmenovaného s Bartošem. Znojemský tlak trochu otupil pětiminutový trest. Dlouhou početní výhodu však Linz nesehrál příliš dobře, navíc si počínal velmi netakticky a věnoval se spíše ostřejším zákrokům a nevraživým pohledům, v nichž si liboval hlavně Kozek v tandemu se Stehlíkem či Novákem.

Stále atraktivní podívaná už se ale blížila svému absolutnímu vyvrcholení a překrásnou tečku celému skvělému představení dal nechytatelnou dělovkou ke vzdálenější tyči rakouské svatyně Jakub Stehlík. Závěrečné minuty, v nichž byl ještě velmi blízko hattricku náčelník Yellow Horn, již jen polahodily oku znojemského diváka, který mohl doprovodit vítězné Orly do kabin za bouřlivých oslav.

Jiří Režnar (Znojmo): Každý se chce rvát o titul, u Linze tomu není jinak. Jejich hra tomu napovídala, byli nebezpeční a nějaké šance si vytvořili. My jsme hráli dobře do defenzivy, sice tam nějaké chybičky byly, ale to si říkáme pořád. Myslím, že na úvod sezony je to skvělý výsledek.

Rob Daum (Linz): Rozhodující bylo, že jsme nedokázali využít naše šance v přesilovkách. Měli jsme jich hodně, hráli jsme i v pěti proti třem, ale nevstřelili jsme žádný gól. Naše špatná efektivita pravděpodobně rozhodla zápas.