Bojovali až do úplného konce! Přesto se Orli vrací bez bodů

9.10.2015 | Petra Matůšová

Vstřelení úvodního gólu tentokrát Orlům nepřineslo mnoho štěstí. Odpověď domácího Villachu přišla až příliš brzy a dvě přesné trefy jediného znojemského střelce večera Romana Tomase stačily jen na dramatický závěr duelu, který si ale Rakušané pohlídali.

9.kolo, pátek 9. 10. 2015, 18:00
Villach
Branky a nahrávky: 9. Petrik (McBride, Platzer), 17. Kelly (McKiernan, Leiler), 27. Petrik (Hunter, McBride), 59. Bacher (Johner) – 8. Tomas (Fiala, Pucher), 53. Tomas (Biro, Rehuš). Rozhodčí: Nikolic, Smetana – Johnstone, Kaspar. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 3116. Střely na branku: 32:34. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.
EC Villacher SV: Lamoureux – Unterluggauer, Schlacher, Kelly, McKiernan, Bacher, Mühlstein, Kreuter – Platzer, Mcbride, Petrik – Pance, Johner, Santorelli – Verlič, Hunter, Nageler – Leiler, Alagić, Wohlfahrt – Brunner.
ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Štach, Biro, Stehlík, Šulák, Bořuta, Bača, Nemčík – Tomas, Pucher, Fiala – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Rehuš, Číp – Špaček, Šeda, Novák – Csamangó.

Přesilová výhoda pro Villach ve druhé minutě rozhodla o tom, který z týmů vstoupí do utkání aktivněji. Domácí ale nenašli střelecký klid na svých holích a zpočátku prověřovali Nechvátala z úctyhodných vzdáleností. Znojmo se rozjíždělo pozvolněji, o to radikálněji však udeřilo. Zkraje osmé minuty se po kombinaci celé první útočné formace Orlů radoval z gólu Roman Tomas. Česká radost ale netrvala dlouho, o minutu a půl později profitoval z přečíslení Rakušanů Benjamin Petrik.

Další přesné trefy jsme se dočkali až v závěru třetiny. Po velkých šancí Stehlíka a na druhé straně Panceho se vedení přelilo na stranu Villachu. McKiernanovo nahození před Nechvátalovu klec přesně tečoval Matt Kelly. Jihomoravané následně dostali dvě přesilovkové možnosti k vyrovnání, ale přestože si dokázali vytvořit znatelný tlak, na Lamoureuxe nevyzráli.

Když však Orlům nevyšla ani třetí početní výhoda v řadě, karty se obrátily. Přesilovou hru pět na čtyři proměnil z bezprostřední blízkosti Benjamin Petrik, jenž tak využil naprosto přesný pas od zadního mantinelu před znojemskou klec. Těsně po polovině duelu se ocitl v samostatném úniku Jan Lattner, ale na Lamoureuxe v časové tísni nevyzrál. Blízko ke snížení měl i Yellow Horn, ale ani ve spolupráci s dorážejícím Šedivým se nepodařilo dopravit kotouč za brankovou čáru.

Do třetí třetiny tak vstupovali s dvoubrankovým mankem hosté. Ti sice byli více u puku a snažili se zakončovat, ale žádná z příležitostí se dlouho nechtěla uchytit. Až po nevyužité nebezpečné situaci před Nechvátalem, která už zaváněla konečným úderem do řad Znojma, se přeci jen podařilo vyzrát na gólmana v bráně Villachu. Opět Roman Tomas se s ničím nepáral a od modré čáry propálil Lamoureuxe.

Orli dostali možnost k vyrovnání v další přesilovce, ale ty se pro ně staly v utkání zakletými. Což neprolomil ani Fiala ve své vyložené šanci. V dramatickém závěru ještě Nechvátal vychytal trestné střílení, při power-play už ale domácí nezaváhali a Stefan Bacher definitivně rozhodl o prohře Znojma.