Orli v dramatickém utkání porazili Linz a i nadále jsou v čele tabulky

This text will be replaced
18.10.2015 | Jakub Prchal

Skóre utkání otevřeli hosté zásluhou Hofera. Znojemští dokázali gólem Šedivého vyrovnat a ve třetí třetině se dokonce díky brance Ondřeje Fialy dostali do vedení. Ovšem čtyři minuty před koncem Černá křídla poslala duel do prodloužení a následných samostatných nájezdů, ve kterých byli úspěšnější domácí Orli, jimž vystřelil vítězství Colton Yellow Horn.

13.kolo, neděle 18. 10. 2015, 17:30, Zimní stadion Znojmo
Linz
po samostatných nájezdech
Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 32. Šedivý (Yellow Horn, Šulák), 42. Fiala (Bořuta, Pucher), rozh. náj. Yellow Horn – 28. Hofer (Latendresse, Altmann), 56. DaSilva (Kozek, Mitterdorfer). Rozhodčí: Gruber, Warschaw – Ettlmayr, Soos. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:1. Diváci: 2851. Střely na branku: 46:49. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Štach, Biro, Stehlík, Šulák, Bořuta, Nemčík, Bača – Tomas, Pucher, Fiala – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Podešva, Rehuš – Csamango, Šeda, Číp.
EHC LIWEST Black Wings Linz: Ouzas – Piche, Dorion, Lukas, Palin, Mitterdorfer, Altmann, Fechtig, Mayrhauser – Kozek, McLean, DaSilva – Spannring, Hisey, Hofer – Latendresse, Oberkofler, Gaffal – Göhringer, Lukas, Moderer.

První třetina přinesla spíše opatrný hokej. Oba celky se snažily hrát zodpovědně zezadu, kombinace v útočném pásmu brzdily občasné nepřesnosti. Navíc přesilovkám na obou stranách scházela nebezpečnost. Nejnebezpečnější akce úvodní části tak obstarala Kozekova dorážka zblízka a Bartošův průnik v samotném závěru, který zblokoval brankář Ouzas.

Impuls k vyššímu tempu a emocím dala až 28. minuta, v níž hosté otevřeli skóre zásluhou přesilovkové trefy Fabia Hofera. Znojmo zvýšilo aktivitu, vynutilo si tlak a o čtyři minuty později slavilo vyrovnání rovněž v početní výhodě, poté co se v prostoru před brankovištěm nejrychleji zorientoval Ondrej Šedivý a mezi betony z otočky skóroval. Zápas nabral tempo i fyzické střety a brankáři na obou stranách měli hodně práce.

Hned v úvodu druhé třetiny dorazil Ondřej Fiala do sítě Bořutovu střelu a Orli vedli. Utkání postupně gradovalo, přibývaly střety, vyloučení i milimetrové situace. Znojemští hráči i fanoušci nejprve měli ruce nad hlavou po nahození od modré čáry, ale rozhodčí rozpažil, o chvíli později zazdil tutovku Yellow Horn. A tak přišel po Bačově vyloučení trest z hole Dana DaSilvy, který využil šťastného odrazu kotouče k vyrovnání.

Martin Bača putoval na trestnou lavici ještě jednou, 55 vteřin před koncem třetí třetiny, Orli ale těžkou situaci zvládli a v čele se skvěle chytajícím Patrikem Nechvátalem dotáhli utkání do prodloužení. V něm šance střídala šanci, úžasné tempo na obou stranách ještě podpořil snížený počet hráčů na ledě. Ke druhému bodu měli v situaci tři na tři blizoučko oba celky, ale Ouzas i Nechvátal se překonávali. Rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy, v nichž se dvakrát prosadil Colton Yellow Horn a vystřelil Znojmu v dramatickém duelu vítězství.

Jiří Režnar (Znojmo): Jsme rádi za ty body, které jsme získali, ale naše hra na začátku byla opět taková kostrbatá. Přišli jsme o bod, ale mohli jsme kvůli tomu faulu na konci přijít o všechny. Pokud hrajeme pět na pět, tak ta hra má řád, ale když přijdou přesilovky a oslabení, je to rozhozené. Adrenalin tam dnes byl, ale to k tomu patří. Pokud rozhodčí pískne, už své rozhodnutí zpět nevezme, takže je zbytečné se rozčilovat.

Rob Daum (Linz): Vytvořili jsme si dnes hodně šancí, řekl bych i více než soupeř, ale nedokázali jsme je proměnit. Někdy se to tak stane, možná nám chybělo trochu štěstí, možná více přesnosti. Ale chceme si z dnešního zápasu vzít to pozitivní do dalších bojů a jsme rádi za bod, který vezeme domů.