Ani přes jasnou střeleckou převahu Orli z Vídně body nevezou

20.10.2015 | Vojta Pojer, Jakub Prchal

Znojmo do zápasu nevstoupilo dobře, po první třetině prohrávalo dva nula. Zásluhou Podešvy se Jihomoravanům podařilo snížit, soupeř ale opět odskočil na rozdíl dvou branek. Stejný scénář se opakoval po gólu Bartoše. V závěru zápasu ještě skóroval Kousalík, ale Orlům se už skóre dotáhnout nepodařilo.

14.kolo, úterý 20. 10. 2015, 19:15, Albert Schütz Eishalle
Vídeň
Branky a nahrávky: 3. Whitmore (McLean, Milam), 17. Klimbacher (Hartl, Schiechl), 32. Grosslercher (Maxa, Nissner), 45. Gamache – 29. Podešva (Bořuta, Bača), 36. Bartoš (Šedivý, Horn), 48. Kousalík (Tomas). Rozhodčí: Warschaw, Widmann – Kaspar, Seewald. Vyloučení: 7:1, navíc Bois – Nemčík 5 minut. Využití: 0:2. Diváci: 3600. Střely na branku: 26:47. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.
UPC Vienna Capitals: Lawson – Fraser, Lakos, Klimbacher, Milam, Cuma, Iberer, Bolterle, Pretnar – Whitmore, McLean, Dzieduszycki – Nödl, Bois, Fischer – Gamache, Schiechl, Hartl – Nissner, Maxa, Grosslercher.
ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Kousalík, Biro, Stehlík, Šulák, Bořuta, Bača, Nemčík – Tomas, Pucher, Fiala – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Podešva, Rehuš – Csamango, Šeda, Číp – Špaček.

Vídeňští ihned po vhazování zatlačili hráče v červených dresech a ve třetí minutě z toho těžili vstřelením vedoucího gólu. McLean napálil puk prudce na Nechvátala, který jej neudržel ve výstroji a Derek Whitmore pohodlně dorážel do poloprázdné sítě. Okamžitě mohli odpovědět Tomas a Číp, oba ale narazili na dobře chytajícího Lawsona. Když už se zdálo, že mají hosté herní převahu, napřáhl v sedmnácté minutě Sven Klimbacher a jeho přízemní střela zapadla přesně k levé tyči svatyně Orlů. Od tříbrankového rozdílu pak ochránil Jihomoravany, kteří nastoupili k utkání bez nemocného obránce Štacha, jen zázračný zákrok Nechvátala, který zachytil kotouč na brankové čáře.

Do druhé části vstupovali domácí s dvoubrankovým náskokem. Ten mohli navýšit v pětadvacáté minutě, když tváří v tvář stanul před Nechvátala autor první trefy Derek Whitmore. Gólman ve službách Znojma ale svůj tým podržel. Následně přišla silná pasáž Orlů, kterou odstartovala přesilová hra. Nejprve tvrdě pálili Yellow Horn, Nemčík a Šulák, jejichž rány Lawson s potížemi vyrazil. O několik sekund později už ale kapituloval. Kotouč se po rychlé přesilovkové kombinaci dostal až k Martinu Podešvovi, který neměl problém zamést puk za záda brankáře ve žlutém. Tři minuty poté si však Vídeň vzala své dvougólové vedení zpět. Julian Grosslercher totiž nechytatelným způsobem napřáhl z pravého kruhu přesně k tyči - 3:1. Ani Znojemští nechtěli zůstal pozadu. Po závaru před brankou z těsné blízkosti dorážel David Bartoš a s nadějemi českého celku to vypadalo zase o něco lépe.

Třetí třetina odstartovala přesilovou hrou červenočerných. Ta se jim nepovedla a přišel trest. Ihned po skončení početní výhody udělal Bořuta chybu ve středním pásmu a namazal Simonovi Gamachemu, jenž ujížděl sám na Nechvátala, kterého prostřelil svižnou střelou mezi betony. Orlům se však naskytla obrovská příležitost ve dvě minuty dlouhé přesilovce pět na tři. A hráči s orlem na prsou šancí nepohrdli. Petr Kousalík nahodil puk na branku a díky zmatku ve vídeňském brankovišti si jeden z domácích obránců srazil kotouč do vlastní sítě. Znojmo si v závěru utkání ještě vypracovalo několik možností ke vstřelení branky, nedokázalo ale vyrovnat, a tak prohrálo i třetí vzájemný zápas s vídeňskými Capitals.

Jiří Režnar (Znojmo): Jsme naštvaní. Dostali jsme laciné góly po nedůrazu a individuálních chybách, takto hrát nemůžeme. Přesto si myslím, že jsme vyhrát měli. Šance na to se nám naskytly, jenže jsme je nedokázali proměnit, a to ani v přesilových hrách.