Posily se podílely na šestibrankové výhře v Klagenfurtu

24.11.2015 | Lukáš Caha

Orli prolomili střeleckou impotenci z minulého utkání a na ledě Klagenfurtu se vyřádili šesti góly. Premiérové branky ve znojemském dresu si připsali Petr Šenkeřík a David Roupec. Také kapitán Jiří Beroun se letos poprvé trefil do černého.

24.kolo, úterý 24. 11. 2015, 19:15
Klagenfurt
Branky a nahrávky: 8. Lundmark (DeSantis, Koch) – 3. Šenkeřík (Bartoš, Šedivý), 6. Beroun (Lattner, Rehuš), 21. Roupec (Tomas, Pucher), 56. Bartoš (Yellow Horn, Šedivý), 59. Biro (Tomas, Šedivý), 60. Rehuš (Šenkeřík, Beroun). Rozhodčí: Widmann, Dremelj – Ettlmayr, Hofstätter. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2988. Střely na branku: 27:26. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6.
EC-KAC: Brückler – Kapstad, Schumnig, T. Pöck, DeSantis, Strong, Popovic, Kernberger, M. Pöck – Ganahl, Harand, S. Geier – Jacques, Hundertpfund, Lundmark – M. Geier, Koch, Setzinger – Ban, Nordqvist, Walker.
ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Šenkeřík, Šulák, Biro, Roupec, Stehlík, Bača – Lattner, Beroun, Novák – Tomas, Pucher, Podešva – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Csamango, Rehuš, Číp – Špaček.

Orli vkročili do utkání ve velkém stylu. Již v první minutě musela sice na trestnou lavici nová akvizice David Roupec, avšak hosté se výhody soupeře nezalekli a Petr Šenkeřík se po přesné přihrávce prosadil z prostoru mezi kruhy, čímž docílil své premiérové branky ve znojemském dresu.

Další gól na sebe nenechal dlouho čekat. V šesté minutě skóroval z bezprostřední blízkosti kapitán Jiří Beroun. Vzápětí si zahrál Klagenfurt přesilovku pět na tři. Netrvalo dlouho a Nechvátala propálil Jamie Lundmark. Hra se trochu uklidnila a rozvířila ji až první výhoda Orlů. V ní se do dobrých pozic dostali Podešva i Yellow Horn, avšak Brückler již další změnu stavu v první třetině nedovolil.

To se však nedá říci o úvodních sekundách druhé dvacetiminutovky. Znojmo využilo přesilovku, když se trefil přesně do vzdálenějšího rohu branky David Roupec. V sedmadvacáté minutě se před Brücklerem zjevil nehlídaný Podešva, ovšem neuspěl.

V nastoleném tempu se pokračovalo i v druhé polovině základní hrací doby. Orli nevyužili dvě po sobě jdoucí výhody a úspěšnější nebyli ani Rakušané. Do třetí třetiny tak vstupovali s dvoubrankovým mankem.

Ač se snažili, co jim síly stačily, recept na Nechvátala hledali těžko. Walker ani DeSantis své stoprocentní šance nevyužili, a tak si o slovo řekl znovu tým v bílém. Po chybě domácí obrany přidal čtvrtou branku David Bartoš. Dvě a půl minuty před sirénou zamířil Brückler na střídačku a hráči KAC to zkusili v šesti.

Nebylo jim to však nic platné, neboť mezi prázdné tyče trefil puk Marek Biro. Debakl pak dokonal jednadvacet sekund před závěrečnou sirénou Branislav Rehuš. Jednoznačný výsledek 6:1 tak posunul letku trenéra Jiřího Režnara zpět na třetí místo se ztrátou jednoho bodu na první Linz (Rakušané mají zápas k dobru).