Villach
1/3
2/3

Orli potvrdili domácí suverenitu a uspěli proti Villachu

Hosté se v polovině druhé třetiny díky gólu Leilera ujali vedení, ovšem Orli v rychlém sledu třemi brankami otočili vývoj zápasu. Ve třetí části pak každý z týmů překonal brankáře ještě jednou, ale na výhře domácích to už nic nezměnilo. Znojemští si tak připisují tři body.

První třetina se nesla ve velmi vyrovnaném duchu s pohlednými šancemi na obou stranách. Oba brankáři ale předváděli výborné výkony, a tak po dvaceti minutách hry zůstal stav utkání nezměněn. Do slibné situace se dostal Marek Špaček, jenž ovšem v poslední chvíli volil přihrávku na hůl Libora Šuláka, který se k zakončení nedostal. Hosté zaznamenali větší vzrušení až v šestnácté minutě. Nechvátal ale fantastickým zákrokem udržel čisté konto, když stihl včas vyplnit prázdný prostor svojí lapačkou, a zlikvidovat tak střelu Brocka McBrida.

Hosté vstoupili do druhé části hry o něco aktivněji a velmi brzy se probojovali do útočného pásma, kde začali ostřelovat Nechvátalovu svatyni. Ve třicáté první minutě domácí brankář nakonec podlehl. Valentin Leiler si pohrál s přihrávkou od modré a poté zasunul kotouč přímo mezi betony znojemského gólmana až za brankovou čáru. Radost rakouského týmu ale příliš dlouho nevydržela. O necelých dvacet sekund později srovnal stav utkání Jakub Stehlík, když využil prostoru nad Herzogovým ramenem.

Orli spolu s vyrovnávacím gólem přidali na agresivitě a uzamkli hosty v obranném pásmu. Netrvalo dlouho a hostující brankář znovu lovil kotouč ze své brány. Dobře postavený Ondrej Šedivý se nemýlil a v početní výhodě strhl vedení na stranu svého týmu. Jednobrankový náskok Znojmu ale nestačil a necelé tři minuty před zazněním sirény ohlašující konec třetiny skórovalo znovu. Po přesné přihrávce Petera Puchera z rohu kluziště zaúřadoval Colton Yellow Horn, když využil odkrytého prostoru v Herzogově bráně.

Dobře se vyvíjející průběh utkání ale ve čtyřicáté první minutě zamotal Brock McBride. Rakouský útočník vyvezl kotouč ze středního pásma a blafákem snížil náskok domácího celku na pouhou jedinou branku 3:2. V padesáté minutě ale McBride daroval Orlům přesilovou hru, když si odpykával menší trest za sekání. Toho využil Libor Šulák, který ze středního pásma vyrazil proti hostujícímu brankáři. Rychlou střelou zápěstím poslal kotouč nad Herzogovo rameno a hosté se dostávali do bezvýchodné situace. Ani hra bez brankáře Rakušanům nepomohla k dohnání dvoubrankové ztráty, a tři body tak zůstávají na jihu Moravy.

Jiří Režnar (Znojmo): Do utkání jsme nevstoupili ideálně, první třetina nebyla povedená. Když někdo vystřelí za periodu pětkrát na bránu, tak nemůže vyhrát. Potom už jsme se zlepšovali, nějaké góly nám tam padly a nakonec jsme vyhráli. Vstřelili jsme dva góly z přesilovek, na tréninku samozřejmě takové herní situace nacvičujeme.