Graz odjíždí s šestibrankovou nadílkou, gólman Fučík slaví první nulu

18.12.2015 | Marcela Procházková, Petra Matůšová

Předvánoční utkání znojemských hokejistů přineslo výbornou podívanou. Své vítězství Orli vybojovali již v první třetině, kdy do soupeřovy sítě poslali hned pět kotoučů. Hosté se sice dostali k několika nebezpečným situacím, bezchybný Tomáš Fučík ale za svá záda nepustil jedinou střelu.

32.kolo, pátek 18. 12. 2015, 18:30, Zimní stadion Znojmo
Graz
Branky a nahrávky: 4. Bořuta (Štach, Tomas), 10. Podešva (Štach, Bořuta), 14. Podešva (Pucher, Novák), 16. Yellow Horn (Bartoš, Šedivý), 18. Číp (Novák, Štach), 55. Rehuš (Tomas, Trivino). Rozhodčí: Babić, Siegel – Loicht, Soos. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 2405. Střely na branku: 46:13. Průběh utkání: 6:0.
ORLI ZNOJMO: Fučík – Stehlík, Štach, Šulák, Bača, Roupec, Biro, Bořuta – Podešva, Pucher, Lattner – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Tomas, Trivino, Rehuš – Číp, Beroun, Novák – Csamango.
Moser Medical Graz99ers: Höneckl – Mitchell, Kovacevic, Kranjc, Strohmeier, Konradsheim, Zierer – Brophey, Fornataro, Woger – Feichtner, Almtorp, Poulsen – De Simone, Werner, Zusevics – Pirmann, Pinter, Natter.

Poslední předvánoční domácí zápas Orlů otevřela prskavková přehlídka diváků, kteří „prozářili“ nástup obou týmů na led. Ani znojemští hokejisté na sebe nenechali dlouho čekat a rozsvítili červené světlo za zády Höneckla již ve čtvrté minutě. Antonín Bořuta se v přesilové hře protlačil po křídle před gólmana a prudkou ránou kolem vyrážečky poprvé pohnul se skóre.

Znojmo mělo nad soupeřem obrovskou převahu a Fučík se zapotil jen při své minele v rozehrávce. Tlak Orlů vyústil v další vlnu radosti solidně zaplněných tribun. Štachovo nahození od modré čáry šikovně tečoval Martin Podešva. Dominance domácích gradovala i nadále a Peter Pucher byl na ledě i u třetího gólu svého týmu. Slovenský centr šikovně našel před bránou Martina Podešvu, který výbornou souhru vyšperkoval dokonalým zmatením obrany i Höneckla a forhendem přesně zakončil. Zkáza Grazu měla ale ještě čtvrté pokračování. Colton Yellow Horn si po přihrávce z rohu kluziště povodil puk i gólmana a zavěsil do horního růžku.

Pátý zásah uštědřili Znojemští svému soupeři v 18. minutě. Radek Číp měl sám před bránou velmi usnadněnou práci a propálil Höneckla bez větších potíží.

Také prostřední dějství se z větší části odehrávalo před rakouskou klecí. Jednu z mála šancí před Fučíkem měl na své holi Mitchell, ale domácí gólman byl pozorný. U brány Grazu bylo o poznání živěji, Beroun nastřelil tyčku, padlo i několik dobrých ran od modré čáry, Rehuš zase z bezprostřední blízkosti přestřelil. Největší šance Grazu přišla až v posledních vteřinách třetiny, kdy v početní výhodě pět na tři nedokázal Almtorp z prostoru u levé tyče protlačit kotouč mezi betony Fučíka.

Začátek třetí periody demonstroval v celém svém rozsahu střeleckou smůlu Jana Lattnera, který promarnil hned dvě velké šance za sebou. I nadále ale hra patřila jednoznačně Orlům. Ti si svůj luxusní náskok střežili, a i přes pár zmatků v rozehrávce nedovolovali sebemenší zdramatizování duelu. Naopak další pojistku přidal pět minut před sirénou po pohotové dorážce Branislav Rehuš.

Boj o Fučíkovu nulu přišel na řadu při vyloučení Bartoše. Domácí gólman se ale mohl spolehnout na bránící hráče i svůj velmi dobrý výkon, kterým výrazně dopomohl Znojmu k zisku tří bodů.

Jiří Režnar (Znojmo): Včera hrál Graz s Dornbirnem, na jejich zápas jsme se podívali a náš plán byl dostat soupeře již od začátku pod tlak. To se klukům v první třetině povedlo, zbytek zápasu se odvíjel v podobném rytmu. I po první části jsem ale hráče upozornil, že nesmíme přestat hrát, Kanaďané v týmu Grazu jsou jiní hráči než v Česku a pořád hrají na sebe, jsou lační po bodech. Pořád bruslí a i když prohrávají pět nula, tak to pro ně nic neznamená.
Hráčům se občas dalo i něco vytknout, špatná přihrávka, nepřesný timing. To jsou ale věci, které si rozebereme na tréninku a budeme je i nadále zlepšovat. Dnes hrály všechny lajny přesně to, co jsme jim řekli. Proti Grazu sice všechny skórovaly, ale když bude hrát dobře pětka do defenzivy a nedostane gól, tak jí také nic vytknout nemůžu.