Orli se nadřeli, ale tři body v Lublani ubojovali

20.12.2015 | Petra Matůšová

Zprvu jasná záležitost se v Lublani změnila v obrovské drama. Tříbrankové vedení Orlů po první třetině se ukázalo jako nedostačující a díky zlepšené hře se Slovinci dostali na dostřel. Až 55. minuta a přesilovková trefa Petra Puchera stvrdily důležité vítězství.

33.kolo, neděle 20. 12. 2015, 17:30
Lublaň
Branky a nahrávky: 31. Pem (Pešut, Selan), 38. Koblar (Pem), 60. Kaspitz (Scholz, Logar) – 3. Lattner (Štach, Pucher), 12. Trivino (Tomas, Štach), 20. Biro (Šedivý, Yellow Horn), 55. Pucher (Lattner, Štach). Rozhodčí: Babić, Kincses – Ettlmayr, Nemeth. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Diváci: 523. Střely na branku: 26:42. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4
HDD Olimpija Ljubljana: Roy – Čepon, Selan, Groznik, Scholz, Batič, Logar – Mušič, Kaspitz, Ropret – Pešut, Pem, Koblar – Koren, Nagtzaam, Sotlar – Hadžič, Kalan.
ORLI ZNOJMO: Fučík (na TS v 50. min. Nechvátal) – Roupec, Biro, Stehlík, Štach, Šulák, Bača, Bořuta, Šenkeřík – Tomas, Trivino, Rehuš – Podešva, Pucher, Lattner – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Číp, Beroun, Novák.

Zápas beznadějně posledního týmu ligy se čtvrtým se v úvodní třetině nesl v jasně daných mantinelech. Orli si již v první minutě zahráli početní výhodu a ve třetí otevřeli skóre. Blesková kombinace zakončena Janem Lattnerem z ostrého úhlu rovnou pod břevno umazala nulu na straně Znojma. Hosté si i nadále počínali suverénně a dávali najevo, kdo je pánem ledu. Roy v bráně Lublaně měl nesrovnatelně více práce než Fučík na druhé straně.

Ani kanadský gólman v kleci Slovinců však nedokázal zabránit další pohromě. Jeho krajan Corey Trivino se dokonale prosmýkl domácí obranou a zlehka nasměroval kotouč pod lapačkou do sítě. Necelou minutu před sirénou přišel ještě třetí znojemský zásah, o který se postaral tvrdou ránou z vrcholu kruhu Marek Biro.

I prostřední dějství Orli odstartovali náporem, ale ten byl brzy otupen. Lublaň se postupně zvedala a i díky znojemskému trestu se začala nadechovat. Krátce po polovině utkání tak přišlo snížení. Z méně nápadné akce a nahození, které bylo zřejmě ještě tečováno jedním z jihomoravských hráčů, se poprvé měnil stav i na straně Olimpije. Za autora gólu byl označen Nik Pem.

Lublaň po trochu šťastné brance ožila a stala se Znojemským rovnocenným soupeřem. Do zápasu se pak plně dostala po zásahu Gregora Koblara, který ihned po buly napálil z mezikruží kotouč za Fučíkova záda. A zápletka byla na světě.

Ve třetí třetině jsme si na nedostatek dramatických situací nemohli stěžovat. Ty se střídaly na obou stranách a Roy i Fučík museli být neustále v permanenci. Týmy hrály velmi disciplinovaně a rozhodovaly tak pouze individuální chyby. Velmi horko bylo Orlům při nařízeném trestném střílení, při kterém se na chvíli postavil do brány Nechvátal, a ten také udržel tváří v tvář Logarovi znojemské vedení.

Následně se ozvalo několik obrovských šancí hostů. Roy ale uspěl v souboji s Trivinem, stejně jistě si počínal i proti Pucherově střele. Orli si mohli zhluboka oddechnout až v 55. minutě, kdy došlo k vyloučení na straně Lublaně a nejzkušenější hráč Jihomoravanů Peter Pucher stál na svém místě při dorážce do odkryté brány soupeře. Lublaň ale nesložila všechny své zbraně a ještě dokázala snížit. Puk tečovaný Rolandem Kaspitzem ze vzduchu doplachtil za Fučíkova záda. Na vyrovnání už ale domácím čas nezbyl.

Jiří Režnar (Znojmo): Do poloviny zápasu jsme hráli velmi dobře a kompaktně. Lublaň zkoušela nahazovat kotouče do třetiny a přihrávat zpět na modrou, ale my jsme na to byli připraveni. Pak jsme bohužel inkasovali dvakrát po hrubých individuálních chybách a přestali hrát to, co nás zdobilo na začátku. Cílem ve třetí třetině bylo hlídat výsledek a čekat na šanci, ta v přesilovce přišla a my ji proměnili. Střídání gólmanů na trestné střílení byl impuls, podívali jsme se na sebe s Petrem Hrachovinou a věděli, že tam půjde Patrik.