2:1, 2:0, 1:2
1/3
2/3

Situace se zamotává, Orli prohráli v Grazu

Boj o nejlepší šestku tabulky se dramatizuje. Orli nezvládli úvod utkání v Grazu, po osmi minutách prohrávali o dvě branky a náskok soupeře už ve vypjatém duelu, který okořenila i větší bitka, dohnat nedokázali. O góly Znojma se postarali Tomas, Yellow Horn a Pucher.

Při absenci tří obránců Znojma nastoupil k premiérovému utkání v EBEL mladý Ondřej Šťáva a zažil těžký úvod svého debutu. Už ve třetí minutě putoval na trestnou lavici, následnou přesilovku sice domácí neproměnili, ale v trvajícím tlaku Philip De Simone od modré prostřelil Nechvátala pokusem schovaným za těla clonících hráčů. O tři minuty později stejný hráč až příliš lehce prošel obranou Orlů, forhendovým blafákem zvýšil na 2:0 a do branky hostů putoval místo Nechvátala Fučík.

Orli se zvedli a ve 13. minutě zásluhou slovenské kombinace „zkušených“ snížili. Pucher přenechal v přesilovce za sebe Romanu Tomasovi a ten trefil přesně ke vzdálenější tyči. Yellow Horn a Podešva mohli vzápětí vyrovnat, ani jeden z nich ale tváří v tvář dánskému brankáři Dahmovi neuspěl.

Po přestávce se hrál vyrovnaný hokej, postupně si však více šancí vypracovávali domácí. Ve 27. minutě bylo za zákrok na Beache nařízeno trestné střílení, které ale kanadský útočník neproměnil. Tomáš Fučík předvedl v brance několik dobrých zákroků, ovšem na rychlý švih Philipa De Simoneho hned po buly v polovině duelu nedosáhl. Domácí hráč tak docílil hat-tricku. Ještě před druhou sirénou pak využil zaváhání ve znojemské rozehrávce Daniel Woger a nadvakrát zblízka skóroval.

Emoce na ledě propukly společně s druhou sirénou, několik domácích hráčů se delší dobu snažilo provokovat Baču, a když ten chvíli před koncem třetiny oplatil stejnou mincí, pustilo se do sebe na ledě několik dvojiček hráčů. Rozhodčí během přestávky rozdělili tresty, paradoxně více jich padlo na straně Orlů, kteří tak prvních deset minut třetí části hráli jen se čtyřmi obránci.

Přesto dokázali snížit, ve 46. minutě se prosadil Colton Yellow Horn bekhendem z mezikruží. Jenže další zaváhání ve vlastní třetině záhy přineslo lehký gól na hůl dorážejícího Daniela Nattera a body se českému celku znovu vzdálily. Sedm minut před koncem ještě po závaru před Dahmem procpal puk do sítě Peter Pucher a vykřesal jiskru naděje, poslední šanci Orlů však záhy spálil Yellow Horn, jehož samostatný únik vychytal dobře chytající Dahm. Znojmo tak i podruhé v letošní sezóně jede z Grazu domů s prázdnou.