Okanagan Hockey Club
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. OKA (11:2)

Svěřenci Leoše Zajíce začali utkání v poklidnějším tempu. Na první gól si diváci museli počkat až do deváté minuty, kdy Tomáš Račický využil volného prostoru, který mu hostující gólman nabídl. Vyrovnání měl poté na holi Bretschneider, jenž ale střelou od modré čáry rozezvonil tyčku Paclovy klece.

Opravdová gólová smršť nastala v dalších dvou dějstvích. Necelé čtyři minuty po úvodním buly prostřední části Jiří Lander podruhé rozvlnil síť střežící hostujícím brankářem. Krasny se v bráně ani neotočil a znovu inkasoval, Filip Jeřábek šikovnou těčí poslal kotouč za brankovou čáru - 3:0.

Dvacátá pátá minuta přinesla mnohem více. Po úspěšném buly se Tomáš Hačecký probojoval až do útočného pásma a rychlou střelou dokázal překvapit gólmana Okanaganu. Orli se i nadále drželi v útočném pásmu a vytvářeli si mnoho nebezpečných situací.

Velká agresivita domácího celku přinesla své ovoce ve třicáté čtvrté minutě, ve které nejproduktivnější hráč Orlů Jiří Lander našel způsob, jak protlačit touš za brankovou čáru a červené barvy se tak těšili již z pětibrankového náskoku. Ten o necelou minutu později navýšil ještě Michal Musil. Hosté si poté zahráli oslabení, které nezůstalo nepotrestáno a Jiří Ladner se po střele do horního rohu Krasnyho brány mohl pyšnit hattrickem.

To ještě nebylo z druhé dvacetiminutovky vše. Výborně rozjetý Jiří Lander využil toho, že se hostující brankář nestihl včas přesunout, a střelou do prázdné brány zajistil Jihomoravanům vedení 8:0.

Závěrečné dějství začal lépe Okanagan. Adrian Rosenberg alespoň trochu snížil náskok Orlů, když střelou z první překvapil domácího brankáře. Asi o půl minuty později na jeho branku navázal Bogdan Stupak, jenž Slezáka propálil střelou z mezikruží.

Orli si ale pro svého soupeře nachystali velmi rychlou odpověď a do zaznění závěrečné sirény už hosty k žádné větší akci nepustili. Pátou branku v utkání zaznamenal střelou z pravého kruhu Jiří Lander a zvýšil na 9:2.

Desítku zaokrouhlil Jiří Svatuška, který se prosadil střelou pod horní tyčku. Ostřelování hostující svatyně se znovu vyplatilo v padesáté šesté minutě, kdy Jan Jambor našel skulinku pod rukou strážce soupeřovy brány a Okanagan tak už podruhé odjížděl ze znojemského zimního stadionu s nadílkou jedenácti gólů.