Orli letos poprvé nestačili na Dornbirn, vezou alespoň bod

24.1.2016 | Lukáš Caha

Přestože Znojmo v zápase dvakrát vedlo, muselo o vítězi nakonec rozhodnout prodloužení. Během nastaveného času využil Dornbirn přesilovou hru a připsal si tak první letošní skalp Orlů.

N2, neděle 24. 1. 2016, 17:30
Dornbirn
po prodloužení
Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 37. D´Alvise (Siddall, Arniel), 59. D´Alvise (Greentree, Jeitziner), 64. D´Alvise (Siddall, Arniel) – 35. Stehlík (Podešva, Pucher), 46. Lattner (Číp, Podešva). Rozhodčí: Nikolic, Warschaw – Pardatscher, Schauer. Vyloučení: 2:6, navíc Livingston (DOR) a Stehlík (ZNO) 5 minut, Magnan (DOR) 5 minut + DKU. Využití: 1:0. Diváci: 2560. Střely na branku: 34:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.
Dornbirner Eishockey Club: Madlener - Magnan, D´Aversa, Caruso, MacKenzie, Lembacher, Crawford – D´Alvise, Arniel, Grabher Meier – Greentree, Sylvester, Siddall – Livingston, Zagrapan, Achermann – Jeitziner, Häussle, Macierzynski.
ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Štach, Lakos, Roupec, Lattner, Šťáva, Biro, Stehlík, Šulák – Tomas, Trivino, Novák – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Pucher, Číp – Špaček, Rehuš, Csamango.

Zápas v Dornbirnu začal ve velkém tempu. Nechvátal měl hned v úvodních minutách plné ruce práce, avšak výbornými zákroky zneškodnil i dvě velká přečíslení. Ve třinácté minutě se na ledové ploše strhla dokonce bitka. Stehlík a Livingston z ní vyvázli s pětiminutovými tresty. V osmnácté minutě se do dobré palebné pozice dostal Tomas, avšak Madlener se včas přesunul k tyči a znojemskému útočníkovi zamezil ke skórování.

Na začátku druhé dvacetiminutovky byl opět aktivnější Dornbirn. Nechvátal vychytal dvakrát dorážejícího Arniela, ovšem jak praví staré známé pořekadlo „nedáš – dostaneš“, byli to Orli, kdo otevřel vývoj utkání. Po tlaku v útočném pásmu se od modré čáry napřáhl Jakub Stehlík a kotouč doputoval až za bezmocného Madlenera. Netrvalo to ale dlouho a Christopher D´Alvise vyrovnal střelou zápěstím z levého kruhu.

Také začátek třetí třetiny přinesl velkou šanci Rakušanů. Nechvátal vychytal brejkovou situaci. Ve čtyřiačtyřicáté minutě hráli Orli přesilovku. Využít se jim ji sice nepodařilo, avšak o chvíli později se z dorážky prosadil Jan Lattner. Vyrovnat mohl Livingston, neskutečný Nechvátal však znovu bravurně zareagoval a také tento únik vychytal.

Od čtyřiapadesáté minuty hráli hosté pětiminutovou přesilovku. Za rámeček si ji však nedají, neboť na Madlenera vyslali jen tři skromné střely. Když už se utkání chýlilo ke svému konci, srovnal na 2:2 Christopher D´Alvise. O slovo si tak řeklo prodloužení.

V něm hlavní sudí rozdali více dvouminutových trestů než za celý zápas dohromady. Těžil z toho Dornbirn, konkrétně teď již třígólový Christopher D´Alvise. Domácí útočník dostal křižnou přihrávku a než se Nechvátal stihl přesunout, lovil puk za zády. Jihomoravané tak opouští okolí západního Rakouska s jediným bodem.