Zápas jako na houpačce, o třech bodech pro Znojmo rozhodlo trestné střílení

5.2.2016 | Marcela Procházková, Lukáš Peroutka

Orli sice v patnácté minutě prohrávali už o dva góly, avšak zbraně nesložili. Čtyřmi brankami v řadě zápas otočili. Ani Bolzano však nezahálelo a stav ještě před koncem vyrovnalo. O majiteli tří bodů rozhodl v osmapadesáté minutě z trestného střílení Šulák.

N6, pátek 5. 2. 2016, 18:30, Zimní stadion Znojmo
Bolzano
Branky a nahrávky: 20. Šedivý (Biro, Yellow Horn), 34. Bartoš (Biro, Šedivý), 42. Štach (Tomas, Lakos), 45. Novák (Tomas, Pucher), 58. Šulák z trest. stř., 60. Šedivý (Trivino, Yellow Horn) – 5. Palmieri (Foster), 15. Bell (Flemming, Broda), 49. Palmieri (Oberdörfer, Egger), 57. Pollastrone (Egger, Gander). Rozhodčí: Babic, Gebei – Kaspar, Soós. Vyloučení: 3:7. Využití: 3:1. Diváci: 2975. Střely na branku: 29:31. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:4, 6:4.
ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Štach, Lakos, Lattner, Biro, Stehlík, Šulák, Roupec – Tomas, Trivino, Fiala – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Špaček, Pucher, Novák – Beroun, Šeda, Číp – Csamango.
HC Bolzano: Hübl – Egger, Oberdörfer, McMonagle, Flemming, Bell, Hofer, DeAnesi – DiCasmirro, Broda, Reid – Gander, Pope, Saviano – Palmieri, Foster, Pollastrone – Insam, Bernard, Frank.

První třetina patřila hostujícímu celku. Ten aktivně bruslil, napadal a v útočném pásmu působil Znojmu velké problémy. Ganderovu střelu ve čtvrté minutě ještě zastavil Nechvátalův beton, ale přesné ráně volného Nicka Palmieriho z mezikruží o minutu později vystavila stopku až síť domácí klece. Hübl v brance Bolzana na druhé straně neměl příliš práce, jedinou větší možnost Orlů v první dvacetiminutovce nevyužil Tomas. Italský celek byl efektivnější a v 15. minutě po příklepu Brendana Bella od modré čáry vedl už 2:0.

Orlům pomohla zpět do zápasu dvojnásobná přesilovka v samotném závěru první třetiny. Dvě vteřiny před jejím vypršením se před brankou nejlépe zorientoval Ondrej Šedivý a procedil puk skrz Hüblovu výstroj za brankovou čáru. To domácí nakoplo, po přestávce vyrovnali hru a postupně si vypracovávali více a více šancí. Lattnerův pokus zastavil Hübl, proti Šedivého ráně se postavila tyč. O vyrovnání se ve 34. minutě postaral navrátilec do sestavy David Bartoš, který se dostal k dorážce Birovy střely a zblízka zavěsil pod břevno.

Úvod třetí části pak Znojmo jednoznačně opanovalo. Lubomír Štach si nejprve sjel před branku a dorazil Tomasův pokus za záda bezmocného Hübla, o dvě minuty později zakončil rychlý brejk přesnou ranou z pravého křídla Patrik Novák. Rozlet Orlů zabrzdilo Šulákovo vyloučení, po němž využil přesilovku svou druhou trefou v zápase Nick Palmieri a rázem bylo před znojemskou bránou velké horko.

Tři a půl minuty před koncem uplatnil důraz na brankovišti Jerry Pollastrone, přehodil dorážkou roztaženého Nechvátala a srovnal skóre. Hosté byli na koni, jenže vzápětí trestuhodně chybovali ve středním pásmu, Šulákův únik museli hasit faulem a následné trestné střílení Libor Šulák s přehledem proměnil. Jásot opět solidně zaplněného stadionu už neuhasil ani nápor Bolzana v poslední minutě, naopak do prázdné branky se prosadil Ondrej Šedivý a definitivně rozhodl o majiteli tří bodů.

Jiří Režnar (Znojmo): Bolzano je velmi kvalitní soupeř, opět to s nimi byl vyrovnaný zápas až do poslední minuty. Rozhodla jejich chyba za stavu 4:4, po níž jsme proměnili trestné střílení. Děláme nyní více kondiční fázi přípravy a na hráčích to bylo v první třetině znát, nebruslili jsme dobře. Po přestávce už to vypadalo jinak, bylo to lepší a jsme rádi, že zápas takhle dopadl.