1:1, 2:1, 1:1
Linz
1/3
2/3

Linz se sice dostal rychle do vedení, avšak Orli ještě v první třetině vyrovnali a jako první otevřeli gólový stav druhé části. Také rakouskému týmu se podařilo vyrovnat, ovšem znojemští hráči téměř ihned skórovali potřetí a na začátu závěrečné dvacetiminutovky se poprvé dostali do dvougólového vedení. Hostům se ještě podařilo snížit, ale na srovnání už neměli dostatek času.

Po kratší pauze nastoupili znojemští hokejisté opět k mistrovskému duelu a jeho začátek se týmu vůbec nevydařil. Již ve druhé minutě se nastřelený kotouč odrazil od tyčky na výstroj Patrika Nechvátala, odkud touš neomylně zamířil za brankovou čáru. Za autora gólu byl označen Dan DaSilva. Orli se nemohli dostat do tempa a nadále to byli oni, kteří museli myslet spíše na zadní vrátka. Proto se jako velké vysvobození ukázal chytrý průnik Coltona Yellow Horna, jenž si nabruslil sám před Ouzase a vyrovnal.

O poznání veseleji mohlo být pro domácí v polovině třetiny, kdy Novák dostal namazáno od soupeře před bránu a mohl si vybrat, kam zakončit. Trochu zaskočen obrovskou příležitostí však jen napálil puk, jenž Ouzas vytlačil mimo tři tyče. Jihomoravané si postupně získali převahu a proti další střele Yellow Horna si musel gólman Linze pomoci i svou maskou. Hrálo se téměř bez trestů, a tedy s minimem přerušení. Nerozhodný stav vydržel i po odchodu do kabin, i když blesková akce DaSilvy v posledních vteřinách ještě zaváněla gólem.

V úvodu druhého dějství si Orli sehráli početní výhodu, v níž výrazně zahrozil Bartoš. Vznikající tlak trochu přibrzdil Ouzas opravou své masky, ale Znojmo si chuť do útočení vzít nenechalo. O čemž svědčila i krásná křižná přihrávka napříč pásmem, po níž Tomas z první provětral gólmanovy betony. Roman Tomas se ale dočkal o chvíli později, po rychlém přenesení hry před Ouzase se napřáhl v kruhu a nádherně obstřelil tělo brankáře a zamířil ke vzdálenější tyčce.

Záhy mohl navýšit Podešva, ale po ukázkově kličkované v útočném pásmu jej vychytal maskovaný muž Linze. Pár tvrdších zákroků a nevyužité šance přinesly na led i tribuny trochu vzrušení. Nechvátal se poté parádně předvedl ukázkovým semaforem po ráně z hole McLeana a ustál i nepřehlednou situaci a pár dorážek před svým brankovištěm. Pak ale přišla poslední minuta třetiny... V početní výhodě se o vyrovnání utkání postaral Dan DaSilva, který nádherně vymetl horní růžek znojemské klece. Ihned po buly ale znovu rozburácel fanoušky svou jasnou odpovědí Jan Lattner. Ten využil odraženého kotouče, jenž zametl do odkryté části svatyně.

Orli vyjeli do třetí části hry ve skvělém rozpoložení. Stačilo dvacet šest vteřin a Peter Pucher povedenou tečí pozměnil skóre na nadějných 4:2. Domácí následně ještě označili i tyčku! Linz ale ani v nejmenším nic nevzdával a bez váhání se pouštěl do tvrdých soubojů, navíc si dokázal nacházet i gólové šance. Ty musel Nechvátal řešit převážně při znojemských oslabení.

Pochvalu ale zaslouží defenzíva Orlů, které si plnila poctivě své úkoly. Linz tak neměl cestu před Nechvátala vůbec snadnou. S přibývajícími minutami se ale množily drobné strkanice a hra se kouskovala. Obrovskou příležitost ke snížení měl aktivní McLean, ale při domácích stálo i štěstí. Tresty v posledních minutách ještě zabrnkaly na nervy Znojemských, navíc když jeden z nich využil Andrew Jacob Kozek, bylo ještě stále o co hrát. Tři body však nakonec po obrovském drama putují do Znojma.

Jiří Režnar (Znojmo): Dnes to byl zápas o šest bodů. Klidně by se mohlo stát, že kdyby to nebyla výhra, mohli jsme být čtvrtí nebo pátí. Šlo o velmi dramatické a vyrovnané utkání. Důležitý a zlomový moment byl gól na 3:2 těsně před koncem třetiny. Závěr byl nervózní. Když Linz vycítil šanci, snažil se ji využít. Myslím si, že jsme tři body získali zaslouženě.