Fantastické Znojmo vynulovalo Linz a srovnává sérii!

15.3.2016 | Lukáš Peroutka

Znojemský tým na ledě Linze od 10. minuty vedl po přesilovkové trefě Tomase, ve druhé třetině navýšil tečí Bartoš a v poslední vteřině pečetil výhru do prázdné branky Lakos. Patrik Nechvátal po svém návratu do branky vychytal nulu, a výrazně tak přispěl k vyrovnání semifinálové série na 1:1.

SF2, úterý 15. 3. 2016, 19:40
Linz
Branky a nahrávky: 10. Tomas (Šulák, Fiala), 34. Bartoš (Šenkeřík, Lattner), 60. Lakos (Yellow Horn). Rozhodčí: K. Nikolic, M. Nikolic – Nemeth, Seewald. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. Diváci: 4865. Střely na branku: 31:32. Průběh utkání: 0:3. Stav série: 1:1.
EHC LIWEST Black Wings Linz: Ouzas – Piché, Dorion, Lukas, Palin, Altmann, Fechtig, Mayrhauser, Kirchschläger – Kozek, McLean, DaSilva – Latendresse, Hisey, Ulmer – Göhringer, Oberkofler, Hofer – Spannring, Moderer, Franz.
ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Lattner, Bořuta, Biro, Lakos, Stehlík, Šulák, Štach, Šenkeřík – Tomas, Pucher, Novák – Yellow Horn, Trivino, Šedivý – Číp, Podešva, Beroun – Špaček, Bartoš, Fiala.

Orli v pozměněné sestavě a v brance tentokrát s Patrikem Nechvátal vstoupili do druhého semifinálového utkání aktivně, odrazili brzký nápor domácích a přebrali iniciativu. Navíc dokázali využít hned první přesilovku v zápase. Vyloučení Pichého potrestal Roman Tomas bekhendovou dorážkou Šulákovy střely a Znojmo vedlo. I v dalším průběhu třetiny bylo nebezpečnější, a když už se k útočné akci dostali domácí, naráželi na obětavě a solidně pracující obranu soupeře.

Podobný obraz hry pokračoval i po přestávce. Český celek získával množství kotoučů ve středním pásmu a vyrážel k brejkům. Jeden z nich zakončoval po kanadské spolupráci v 26. minutě z Hornovy přihrávky Trivino jen do přesouvajícího se Ouzase. Chvíli po polovině zápasu se Znojmo dostalo do tlaku, který umocnila přesilová hra. Ostřelování domácí branky nakonec přineslo ovoce, když Šenkeříkovu ránu od modré tečoval s trochou štěstí David Bartoš přesně k levé tyči a zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

Zaskočený Linz se těžko prosazoval do zakončení, vážnější šanci si vypracoval až v samotném závěru druhé třetiny Hisey, jehož dorážku z bezprostřední blízkosti zastavil reflexivně Nechvátal. Po přestávce už Černým křídlům nezbývalo nic jiného, než tlačit se do útoku. První minuty tak přinesly mírný tlak před znojemskou brankou. Nechvátal ale vychytal Ulmera, po něm i DaSilvu a Orli poté postupně vyrovnali hru.

První vyloučení hostů přišlo až v 53. minutě a ani přesilovky dnes Linzi nešly podle představ. Ke zvratu proti skvěle pracujícímu Znojmu jim nepomohl ani závěrečný nápor a hra bez brankáře, v poslední vteřině naopak André Lakos přes celé kluziště pečetil výhru a vyrovnání série na 1:1.

Jiří Režnar (Znojmo): Panuje spokojenost. Kluci dnes plnili vše, co jsme si řekli. V předzápasové přípravě jsme si ukázali chyby, co jsme dělali v prvním utkání a pohlídali jsme si to. Všichni dnes hráli zodpovědně do defenzívy a čekali jsme na svou šanci. Víme, že Linz má vynikající přesilovky, a když budeme zbytečně faulovat, tak za to budeme trpět. Dnes můžu pochválit všechny hráče.