Fantazie! Znojmo si zahraje o titul!

24.3.2016 | Lukáš Caha

Orli jsou ve finále mezinárodní EBEL ligy! V šestém semifinále potvrdili takzvané pravidlo prvního gólu a porazili domácí Linz 2:5. O titul si zahrají se Salzburgem, série začíná v pátek 1. dubna v Rakousku.

SF6, čtvrtek 24. 3. 2016, 19:40
Linz
Branky a nahrávky: 12. Kozek (Dorion), 53. Kozek (Piché, Roche) – 5. Tomas (Rehuš, Pucher), 8. Podešva (Trivino, Lakos), 30. Tomas (Bořuta, Lattner), 49. Pucher (Tomas), 59. Šedivý (Yellow Horn, Trivino). Rozhodčí: K. Nikolic, Smetana – Soos, Nagy. Vyloučení: 5:1, navíc Hisey (LIN) 10 minut OT. Využití: 1:2. Diváci: 4865. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5.
EHC LIWEST Black Wings Linz: Ouzas – Piché, Dorion, Lukas, Palin, Altmann, Roche, Kirchschläger, Fechtig – Kozek, McLean, DaSilva – Latendresse, Hisey, Ulmer – Göhringer, Oberkofler, Hofer – Spannring, Moderer, Franz.
ORLI ZNOJMO: Lukáš – Biro, Bořuta, Šulák, Lakos, Stehlík, Lattner, Štach – Tomas, Pucher, Rehuš – Šedivý, Trivino, Yellow Horn – Beroun, Podešva, Číp – Špaček, Bartoš, Novák – Csamango.

Dobrý začátek duelu Orli záhy přetavili v úvodní branku, tak důležitou nejen v této sérii. Rehuš se vydal středem kluziště do útočného pásma, přenechal na levé křídlo na najíždějícího Romana Tomase a znojemský střelec z první nedal přesouvajícímu se Ouzasovi šanci. Velké povzbuzení pro hostující celek a jeho fanoušky pak ještě zvýraznil o tři minuty později Martin Podešva, jenž využil přesilové hry, dostal se k volnému kotouči před brankou a zavěsil pod břevno.

Ani hororový úvod však Linz nepoložil. Podobně jako už několikrát v historii play-off i vzájemných zápasů s Orly se dokázali vrátit zpět do zápasu. Postupně rostoucí tlak nakonec využil Andrew Kozek, jenž se dostal k volnému puku po předchozí Dorionově střele a bekhendem z ostrého úhlu procedil puk za brankáře Lukáše. A domácí tlačili dál, nebezpečný byl zejména druhý útok s Latendressem a Ulmerem. Přesto po první třetině udrželo Znojmo těsné vedení.

Po přestávce pak český tým dokázal hru zklidnit, hrát poctivě v defenzivě a vyrážel k nebezpečným brejkům. V polovině duelu přidal svůj druhý gól v zápase Roman Tomas, když napřáhl na vrcholu kruhu a skrz clonu před brankou propálil Ouzase. Linzi se nedařilo usadit delší dobu v pásmu, s přibývajícím časem začal chybovat v kombinaci a nervozitu vycítili i Orli. Tomas mohl v jednom z brejků zkompletovat hat-trick, dobrou možnost měl i Yellow Horn.

Do třetí třetiny Znojmo vstoupilo s jasně defenzivní taktikou s cílem ubránit vítězství. Jeho pozici nechtěně ještě vylepšil brankář Linze Michael Ouzas, když svou rozehrávku poslal přímo na hůl Petera Puchera, jenž z mezikruží zavěsil. Opaření domácí se ještě jednou dokázali vzedmout… To když Andrew Kozek našel na své hokejce v pravém kruhu kotouč po nepovedené střele spoluhráče od modré a zavěsil za Lukáše. Jenže dvougólový náskok byl pro zodpovědně hrající Znojmo dostačující, do prázdné branky naopak pečetil vítězství Ondrej Šedivý a odšpuntoval gejzír znojemské radosti na lineckém ledě.

Jiří Režnar (Znojmo): Máme obrovskou radost z tohoto úspěchu. Chceme jít dál a hrát o tu nejvyšší metu. To utkání bylo z naší strany výborné. Hráli jsme disciplinovaně. Sice jsme udělali pár chybiček, ale to tak v hokeji chodí. Za stavu 4:1 se Linz tlačil k nám do třetiny. Říkal jsem hráčům, aby hodně bruslili.