Znojmo po nepovedeném začátku podlehlo Red Bullu

8.4.2016 | Lukáš Peroutka

První třetina, kterou hosté opanovali a vstřelili v ní dvě branky, určila ráz utkání, v němž Salzburg střílel branky a Znojmo navzdory snaze marně dotahovalo. O jediné branky Orlů se postarali Lattner a Šedivý, finálová série je tak srovnána.

F4, pátek 8. 4. 2016, 19:40
Salzburg
Branky a nahrávky: 31. Lattner (Bartoš, Yellow Horn), 41. Šedivý (Bořuta, Bartoš) – 4. Latusa (Welser, Walter), 17. Sterling (Viveiros, Duncan), 22. Latusa (Walter, Welser), 38. Komarek (Aquino, Ledin), 39. Heinrich (Duncan, Hughes), 49. Hughes (Fahey, Sterling). Rozhodčí: Smetana, Trilar – Raković, Seewald. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 4 800 (vyprodáno). Střely na branku: 28:34. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 2:5, 2:6. Stav série: 2:2.
ORLI ZNOJMO: Lukáš (22. Nechvátal) – Stehlík, Štach, Šulák, Lakos, Bořuta, Lattner, Biro – Tomas, Pucher, Novák – Šedivý, Trivino, Yellow Horn – Beroun, Podešva, Číp – Špaček, Bartoš, Rehuš – Šeda.
EC Red Bull Salzburg: Riksman – Kutlák, Trattnig, Heinrich, Viveiros, Connelly, Fahey, Pallestrang – Welser, Walter, Latusa – Sterling, Duncan, Hughes – Ledin, Komarek, Aquino – Kristler, Rauchenwald, Hochkofler – Baltram.

Znojemští hokejisté ve čtvrtém finále nezachytili začátek. Už ve čtvrté minutě sražená střela Manuela Latusy zaplula za Lukášova záda a hosté vedli. Dvě velké šance následně spálil Ledin, dobrou možnost měl i Hughes. Z tlaku Red Bullu vyplynula druhá branka, o kterou se postaral navrátilec do sestavy Brett Sterling tečí Viveirosova nahození od modré čáry. Po přestávce navíc Manuel Latusa využil chybu Orlů po buly a zblízka přidal třetí gól, čímž vyhnal Jana Lukáše z branky.

Orli na chvíli získali impuls, dobrou možnost měl Pucher, následně už Jan Lattner skóroval, když jeho tečovaná rána přeletěla brankáře Riksmana a do sítě. Znojmo získalo elán, Podešva vystrašil protivníkova gólmana tvrdou ranou, Tomas těsně přestřelil. Jenže dobré období Znojma ukončila laciná inkasovaná branka z hole Pera Ledina v závěru druhé části. Nahození švédského útočníka propadlo Nechvátalovi výstroji do branky. O minutu později navíc teč Dominiqua Heinricha zaplula k levé tyči a bylo to o čtyři branky.

Jiskru naděje vykřesal 41 vteřin po přestávce Ondrej Šedivý střelou z mezikruží, ale hosté si už solidní náskok pohlídali. John Hughes navíc ve 49. minutě zakončil samostatný únik přesně a definitivně rozhodl o vítězství úřadujícího mistra. Ten tak srovnal v sérii na 2:2 na zápasy, další zápas je na programu v neděli na západě Rakouska.

Jiří Režnar (Znojmo): Nechytli jsme začátek. Salzburg byl v té první dvacetiminutovce aktivnější, hodně bruslil a byl důrazný. To nám dělalo problémy. Špatně jsme si nahrávali a byli jsme pod tlakem. Ta třetina rozhodla. Za stavu 5:1 se to už těžko otáčí. Chtěli jsme zápas ale dohrát důstojně a připravit si soupeře na nedělní utkání.