0:3, 1:0, 2:1
1/3
2/3

Skvělý úvod položil základ druhé ligové výhře!

Znojemští hokejisté slaví druhé vítězství ligové sezóny. Na ledě Dornbirnu jim parádně vyšel začátek a po první třetině vedli 3:0, domácí ale zápas zdramatizovali a sahali po vyrovnání. Orli však cenné vítězství udrželi. Třemi body k němu přispěl obránce Sean McMonagle.

Orli vstoupili do dvouzápasového tripu na západě Rakouska výborně. Už po dvou minutách dostali k dispozici přesilovou hru čtyři na tři a naložili s ní parádně. McMonagle na modré předložil puk na levé křídlo Teddymu Da Costovi, a ten ranou z první otevřel skóre. Hosté i nadále dominovali, dobré šance nevyužili Číp a Tomas a velké možnosti přicházely dál.

V 17. minutě vpadl po pravém křídle do volného prostoru Patryk Wronka, najel do střelecké pozice a ideálním švihem zavěsil pod břevno. Hned vzápětí se pak po nahození od modré nejrychleji zorientoval Tomáš Plíhal, sklepl si puk ze vzduchu a zvýšil už na 3:0. Lepší první třetinu si znojemští příznivci těžko mohli představit.

Tříbrankový náskok se pak znojemský tým snažil ve druhé části kontrolovat. A poměrně se mu to dařilo, hrál se vyrovnaný hokej bez větších šancí a defenziva znojemského týmu v čele s Patrikem Nechvátalem pracovala spolehlivě. Domácí se však nevzdávali, bojovali a byli odměněni v poslední minutě druhé třetiny, když Dustin Sylvester od modré střelou přes padajícího hráče se štěstím propasíroval puk do sítě.

Branka těsně před sirénou vlila domácím novou energii do žil. Ve 43. minutě dostal Chris D´Alvise přihrávku do jízdy a skvělým zakončením ke vzdálenější tyči snížil na rozdíl jediné branky. Orli však zareagovali rychle. Taktéž v přesilovce si Sean McMonagle sjel před branku na Čípovu přihrávku a ranou z první si připsal třetí kanadský bod v zápase.

Buldoci už stihli zápas pouze zdramatizovat v závěrečné powerplay, minutu před koncem po závaru na brankovišti přehodil natažený Nechvátalův beton opět Chris D´Alvise. Na obrat už pro domácí bylo pozdě, plný ranec tří bodů si s sebou do autobusu balí Orli a už v sobotu se v Innsbrucku pokusí přidat další.