Salzburg
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. SAL (1:4)

Orli od prvních minut předváděli na ledě pěknou podívanou. Už ve druhé minutě se snažil prosadit Jan Bulín, když se pokoušel zakončovat kolem levé tyčky Wieserovy brány. Tento nezdar však domácí z nálady nevyvedl a i nadále okupovali obranné pásmo Salzburgu. Po vytrvalém tlaku v útočném pásmu se ke střele dostal Kosnar. Ani ten však neuspěl. Přestože Orli byli až doposud aktivnějším celkem, první gól utkání vstřelili Rakušané. Ian Motil si počkal na odražený kotouč u pravé tyčky a prudkou střelou směřující pod horní tyčku poslal puk přímo do znojemské sítě. Na konci dějství ještě mohl zlepšit náladu svému celku opět Jan Bulín, ani ten ale recept na doposud bezchybně chytajícího Wiesera nenašel.

Druhá dvacetiminutovka začala tlakem ze strany hostujícího celku. Gerža byl ale na všechny situace před jeho klecí dobře připraven. Tlaku rakouského týmu ale nemohl čelit věčně a v třicáté třetí minutě opět podlehl. Nico Feldner našel skulinku, jež směřovala až za brankovou čáru. Na ledě se začala situace přiostřovat a hosté nesnesli Orly před svojí bránou dobře a vše řešili potyčkami. Časté současné vylučování na obou stranách pak domácím znemožňovalo šanci na gól.

Závěrečná třetina začala Brabcovou dělovkou od modré čáry. Po nějaké chvíli následoval jeho pokus i Kuntoš. Oba však byli neúspěšní. Naději na úspěch ale Orli přeci jen dostali. Jan Bulín se šikovně ujal puku před bránou a přesnou střelou pak snížil náskok hostujícího celku na jedinou branku. Hra poté začala nabírat na tempu a domácí si vytvářeli nebezpečné situace. To se ale nelíbilo hostujícímu celku, který dal svoje pocity jasně najevo a rozhodčí museli rozdávat tresty za hrubost. Jihomoravané se v posledních dvou minutách uchýlili ke hře bez brankáře. Toho ale hosté využili hned dvakrát. Poprvé zamířil do prázdné svatyně Ian Motil a podruhé Michail Sokolov. Tito dva střelci pak upravili konečné skóre utkání na 1:4.

Miroslav Vybíral (Znojmo): Dnešní zápas bych hodnotil tak, že v první a ve třetí třetině jsme byli lepším týmem. S takto silným soupeřem musíme proměňovat ne padesát, ale minimálně pětasedmdesát šancí, které si vytvoříme. Bohužel jsme je neproměnili a pak přichází veškerá snaha, kterou máme po celém hřišti, vniveč. Chci klukům poděkovat za výborný výkon, ale musíme vyhrávat a je jedno, kdo proti nám stojí. Jestli je to Salzburg nebo někdo jiný. Je potřeba, abychom se dostali do play-off. Po herní stránce to bylo vynikajicí utkání a myslím si, že se to dívákům muselo líbit.