Divoká přestřelka v Dornbirnu. Orli však náskok soupeře nedohnali

26.10.2017 | Lukáš Caha, Lukáš Peroutka

Zápas v Dornbirnu přinesl dohromady třináct branek, avšak osmkrát z toho se radoval domácí tým. Orli tak v patnáctém kole EBEL ligy teprve popáté v sezóně nezískali v utkání jediný bod.

15.kolo, čtvrtek 26. 10. 2017, 17:30
Dornbirn
Branky a nahrávky: 11. Reid (D'Alvise, Connelly), 23. Häussle (Haberl, Macierzynski), 24. Pance (Arniel, Connelly), 29. Pance (Timmins, Quemener), 30. Fraser (Sylvester, Grabher Meier), 35. Pance (Arniel, Neubauer), 47. Pance (Neubauer, Arniel), 60. Sylvester (Grabher Meier, Gauthier Leduc) – 23. Novák (Raška, Číp), 33. Matuš (Lattner, Bořuta), 42. Mrázek (Pohl, Šnajnar), 52. Číp (Raška, Novák), 57. Yellow Horn (Němec, Bartoš). Rozhodčí: Lemelin, Hebeisen – Kaspar, Schauer. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 2340. Střely na branku: 28:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3, 7:3, 7:5, 8:5.
Dornbirner Eishockey Club: Quemener – Magnan, Gauthier, McMonagle, Connelly, Caruso, Vallant, Wolf – D'Alvise, Timmins, Reid – Fraser, Sylvester, Grabher – Pance, Arniel, Neubauer – Haberl, Häussle, Macierzynski.
ORLI ZNOJMO: Schwarz (29. Halász) – Lattner, Bořuta, Stehlík, Biro, Pohl, Šnajnar, Zajíc – Němec, Bartoš, Yellow Horn – Novák, Račuk, Číp – Beroun, Matuš, Mrázek – Raška, Guman, Csamango, Špaček.

Do zápasu vstoupili lépe znojemští hráči, kteří měli dobrý pohyb, vyměňovali si kotouče a kombinovali v útočném pásmu. Ovšem ani jeden z náznaků šanci nedokázali přetavit ve větší příležitost či branku. Račuk střílel z otočky nad branku, Beroun v dobré pozici mezi kruhy trefil beton brankáře Quemenera. A tak domácím po hříchu stačila jediná pořádná útočná akce, aby do kabin odcházeli spokojenější. Po jedenácti minutách hry si od zadního mantinelu vybruslil před branku D´Alvise a číhající Brodie Reid z hranice brankoviště doklepl do branky.

Po přestávce nastoupili Orli s odhodláním vyrovnat, ale v defenzivě nechávali okénka, která soupeř trestal. Brejk tří na dva už po dvou minutách využil pohotovou dorážkou Thomas Vallant, vzápětí sice za 30 vteřin po pěkné kombinaci snížil Patrik Novák, ale o minutu později už to bylo zase o dva góly zásluhou trefy Žigy Panceho. Slovinský útočník byl při chuti a ve 29. minutě při Bartošově vyloučení střelou z mezikruží vyhnal Schwarze z branky.

Jeho náhradník Tomáš Halász při svém prvním startu v EBEL inkasoval hned z první střely, když jej v samostatném úniku překonal Matthew Fraser. Orli pak přeci jen vyrovnali hru, zastavili hrozivě narůstající deficit ve skóre a ve 33. minutě také skórovali díky přesné trefě Radima Matuše, který se prosadil švihem přes obránce. Jenže pět minut před druhou sirénou zkompletoval hat-trick Žiga Pance, jenž využil dalšího přečíslení Buldoků, a skóre 2:6 po čtyřiceti minutách bylo daleko od toho, co si Znojmo představovalo.

Do třetí třetiny vstoupili Orli o poznání lépe. Petr Mrázek po Pohlově nabídce snížil na rozdíl tří branek, ovšem nezastavitelný Žiga Pance o chvíli později dorážkou přes ležícího Halásze opět vzdálil Dornbirn. V posledních deseti minutách se pak sice prosadili aktivní Radek Číp a dorážkou z brankoviště i Colton Yellow Horn, ale Orli stále ztráceli dvě branky a do konce nezbývalo mnoho. Při hře bez brankáře pak pět vteřin před koncem dal skóre konečnou podobu Dustin Sylvester.

Tomáš Jakeš (Znojmo): Těžko se to charakterizuje. Za stavu 1:0 pro domácí jsme měli optickou převahu i šance, ale inkasovali další gól a od té chvíle přestali hrát. Udělali jsme individuální chyby, které soupeř potrestal. Vyčistili jsme si v kabině hlavy, ve třetí třetině soupeř polevil, bohužel zápas se lámal ve druhé části. Náš přístup v ní nebyl dobrý, je to kaňka, kterou si musíme odpracovat.