Výpadek ve druhé třetině stál Orly body

29.10.2017 | Lukáš Peroutka

Druhá třetina, kterou Orli prohráli 0:4, rozhodla o výsledku utkání na ledě Grazu. Znojmo sice po dvaceti minutách vedlo, výpadek v prostřední části už ale nedotáhlo a klesá na sedmé místo tabulky.

16.kolo, neděle 29. 10. 2017, 17:30
Graz
Branky a nahrávky: 21. Ograjenšek (Brophey, Oberkofler), 22. Iberer (Higgs, Ograjenšek), 26. Zierer (Weihager), 36. McLean (Setzinger, Brophey) – 13. Guman (Pohl, Špaček), 44. Yellow Horn (Bartoš, Tejnor). Rozhodčí: Baluška, K. Nikolić – Ettlmayr, Angererová. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 1623. Střely na branku: 19:25. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.
Moser Medical Graz99ers: Höneckl – Laakso, Weihager, Iberer, Unterweger, Strohmeier, Carlsson, Petrovitz, Soritz – Setzinger, McLean, Zusevics – Oberkofler, Higgs, Ograjenšek – Buzzeo, Brophey, Woger – Pirmann, Zierer, Natter.
ORLI ZNOJMO: Halász – Lattner, Bořuta, Tejnor, Stehlík, Pastor, Pohl, Biro, Zajíc – Novák, Bartoš, Yellow Horn – Němec, Raška, Číp – Beroun, Matuš, Mrázek – Račuk, Guman, Špaček.

S Tomášem Halászem poprvé od začátku utkání v brance vstoupili Orli do zápasu aktivněji než domácí tým a měli také první šanci. To když Lattner dvakrát tvrdě pálil od modré čáry. Jeho druhá rána propadla domácímu brankáři Hönecklovi výstrojí, ale volný puk zůstal ležet pár centimetrů od čáry v brankovišti, odkud jej domácí zadáci odpálili. Ve 13. minutě už se Znojmo radovalo, když Pohlovu střelu od modré čáry tečoval do protipohybu brankáře Tomáš Guman. Graz poté vyrovnal hru, proti zodpovědně bránícím Orlům si ale větší možnost nevypracoval.

To se změnilo hned po siréně. Novákovo vyloučení potrestal po 24 sekundách střelou z mezikruží Ken Ograjenšek a slovinský reprezentant měl záhy prsty i ve druhé brance domácích, když připravil pozici pro Floriana Iberera, jehož rána proletěla až do sítě. Po 78 vteřinách druhé části tak najednou vedl Graz a na ledě v těchto fázích dominoval. McLean netrefil v dobré pozici odkrytou branku, o dvě minuty později už ale Halász lovil puk ze sítě potřetí, když špatnou přihrávku Yellow Horna vystihl ve znojemském pásmu Nikolaus Zierer a švihem se trefil pod břevno.

Orli si vzali timeout, šance však dál počítali hlavně domácí. Bropheyho únik vychytal Halász, na druhé straně v první vážnější akci hostů po dlouhé době neuspěl bekhendovým zakončením Matuš. V 36. minutě pak při Lattnerově vyloučení napřáhl na levém kruhu Kurtis McLean a procedil svou střelu skrz výstroj přesouvajícího se Halásze – 4:1.

Znojmo se ze studené sprchy oklepalo po přestávce a ve 44. minutě vykřesal naději únik a povedený blafák Coltona Yellow Horna. Orli pak nebyli daleko od dalších branek, jenže v největších šancích neuspěli Pohl ani Bartoš. Domácím stačilo soustředit se na obranu, a když šest minut před koncem zvládli poslední oslabení při trestu Laaksa, mohli začít pomalu slavit. Myšlenky na závěrečný nápor Orlů pak definitivně utnulo vyloučení Yellow Horna minutu a půl před koncem.

Orli tak prohráli popáté v řadě a v tabulce klesli na sedmé místo za svého dnešního soupeře.