Jednačtyřicet střel nestačilo, Orli nepřekonali skvělého Poulina

31.10.2017 | Lukáš Peroutka, Petra Matůšová

Znojemští hokejisté se vracejí ze Záhřebu s prázdnou, přestože zasypali domácího brankáře Kevina Poulina 41 střelami. Ani jednou však gólmana se zkušenostmi z NHL překonat nedokázali, a tak domácím stačila na vítězství jediná trefa Tomáše Netíka.

19.kolo, úterý 31. 10. 2017, 17:30
Záhřeb
Branka a nahrávky: 22. Netík (Kudělka, Balej). Rozhodčí: Bulovec, Smetana – Hribar, Pagonová. Vyloučení: 2:6, navíc Privitera (ZAG) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Střely na branku: 29:41. Průběh utkání: 1:0.
KHL Medveščak Zagreb: Poulin – Kudělka, Privitera, Boivin, Tikkanen, Čepon, Poyhonen, Kegalj – Olden, Morley, Mahbod – Aviani, Koskiranta, Netík – Balej, Brine, Zanoški – Jankovič, Rajsar, Simšič – Jarčov.
ORLI ZNOJMO: Schwarz – Tejnor, Stehlík, Biro, Bořuta, Lattner, Pastor, Zajíc – Beroun, Bartoš, Yellow Horn – Němec, Matuš, Račuk – Novák, Raška, Mrázek – Csamango, Guman, Číp – Špaček.

Znojemští hokejisté nenačali utkání zrovna tím nejlepším možným způsobem, již v deváté vteřině šli do oslabení. Na chorvatském celku však ještě byla znát nerozehranost, a tak si s početní výhodou nedokázal poradit. Postupně ale Záhřeb získal nad svým soupeřem převahu a po většinu první třetiny okupoval část kluziště před Schwarzem. Větší šance se však objevily až v desáté minutě. Nejdříve se před znojemského gólmana protáhl sám Kudělka, na druhé straně provětral Biro z protiútoku lapačku Poulina. Se závěrem periody přišel i velký nápor domácích. Orli se navíc museli poprat s dalším oslabením, ale díky obětavosti bránících hráčů i pořádné dávce štěstí odolali.

Skóre se však měnilo brzy po příchodu ze šaten. Tomáš Netík se ve výhodě svého mužstva nerozpakoval a dělovkou z kruhu trefil horní roh Schwarzovy branky. Orli měli brzy šance srovnat, ale po Němcově dorážce úřadoval Poulin a Jan Lattner trefil pouze tyčku záhřebské svatyně. Krátce po polovině duelu se Znojmo muselo bránit hned čtyřminutové početní výhodě soupeře. Jihomoravané ale opět výborně strážili své pásmo a soupeře pouštěli jen do minima gólových příležitostí, s nimiž Schwarz neměl velké problémy. Po druhé třetině tak domácí drželi pouze ten nejtenčí možný náskok.

Kanadský gólman Kevin Poulin byl však pro znojemské hokejisty nepřekročitelnou překážkou, v závěrečné části tento svůj status jen potvrdil. Přestože se Znojemští pokoušeli pálit z každé možné pozice, brankář se zkušenostmi z NHL držel pevně v rukou body pro svůj tým. Ve třetí třetině hosté jasně dominovali, což dokazovali svou velkou střeleckou převahou. Ale vsítit vyrovnávací trefu se nepodařilo žádnému střelci z řad Orlů, nepomohla ani početní výhoda. V samotném závěru ještě přišel pokus s odvoláním Schwarze a nasazením šestého hráče do pole, ale vydřený náskok si Medveščak pohlídal.