Tipsport Extraliga - pá 10. 12. 2004
1:2p
1:0, 0:0, 0:1 - 0:1

Fotografie z utkání proti Bílým Tygrům

Z n o j m o - Vloni Orli neprohráli s Libercem jediné utkání. Zato letos je ani v jednom ze třech vzájemných utkání porazit nedokázali. Branky sice padaly jen na začátku a na konci utkání, ale utkání nepostrádalo náboj, nasazení a oba týmy předváděly pěknou hru.
Do branky Znojma se po jednozápasové přestávce vrátil Vokoun. I když Liberec začal větším tlakem, Orli se brzy dostali do hry a podařilo se jim hned v úvodu skórovat. Po pokusech Baruse a Eliáše se v 6. minutě trefil Benák. Odražený puk po Pucherově snaze nahrát před branku našel dojíždějícího znojemského zadáka a ten vymetl pravý horní roh Hniličkovy brány. Tygři byli chvíli zaskočeni, postupně se ale začali zvedat a zejména Rataj, Jiruš, Štrba a Vrbata několika střelami ohrozili Vokouna. Znojmo však hrálo viditelně lépe, chodilo do soubojů a dobře bruslilo. Hru trochu kazil výkon rozhodčího Jebavého, kterému dlouho trvalo, než začal vylučovat. Teprve v 18. minutě si všiml držení Vampoly, následně Vrbata srazil za brankou Vokouna a Orli tak měli téměř minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři. I když formace s dominantními hráči Eliášem a Tomanem obstřelovala Hniličku ze všech stran, druhého úspěchu se jí před pauzou dosáhnout nepodařilo.

Další část hry začalo Znojmo opatrně, spíše myslelo na obranu. Tato taktika jim vycházela a i když Liberec měl mnohokrát více ze hry, nepodařilo se mu převahu zužitkovat. Pozorná domácí obrana si dokázala protivníka ohlídat a ani liberecké zadní řady nechybovaly. Orli měli ale štěstí, když ve 28. minutě po kombinaci Modrý, Vrbata, Nedorost zazvonila levá tyč Vokounovy svatyně. Ke konci druhé třetiny měli domácí výhodu přesilovky a přestože dokázali soupeře semknout téměř po celou dobu, ten jejich tlaku odolal a ubránil se.

Po druhé přestávce pokračovala hra ve svižném tempu, málo se přerušovalo. Domácí se snažili pojistit své jednobrankové vedení a i při svém prvním oslabení v zápase nebezpečně ohrozili Pucher s Uramem libereckou bránu. Bílí Tygři museli čelit několika nebezpečným šancím znojemského týmu. Barus se snažil protlačit puk mezi betony a tyč Hniličkovy brány. Uram měl na své holi téměř jistý gól, ale skvělý reflexivní zákrok libereckého gólmana zabránil skórování. Liberec čekal v ústraní, půldruhé minuty před koncem si vzal oddechový čas, nechal prázdnou bránu a poslal do hry šest hráčů. Dokonale rozebral znojemskou pětici bránicích hráčů a Nedorost vyrovnal.

Prodloužení sice začalo Znojmo útočnou snahou, pouze s jedním bekem, ale Sailer skvěle přihrál volnému Vrbatovi před bránu a ten neomylně zavěsil. Zopakoval si tak rozhodující moment z předcházejícího vzájemného střetnutí v Liberci.

Ohlasy trenérů

Jan Votruba (Znojmo): Liberec začal ve velkém stylu. Aktivně bránili po celé ploše, výborně bruslili, napadali až do hloubky naší třetiny. Nastřelovali do naší třetiny, dobře dojížděli a my jsme se z toho dlouho nedokázali dostat. I když jsme první třetinu vyhráli jedna nula, byli jsme neustále pod tlakem, ale přežili jsme to. Od půlky zápasu jsme se dostávali víc do šancí, měli jsme i sólové nájezdy. Kdybychom něco z toho proměnili, věřím, že bychom dotáhli zápas do vítězného konce. Mužstvo si zaslouží pochvalu za ohromnou bojovnost, i když jsme výsledek ke konci zápasu neudrželi.

Josef Paleček (Liberec): Přijeli jsme do Znojma pro bod, vezeme dva, takže jsme spokojeni. Věděli jsme, že Znojmo je silné, zvedlo se, věří si v posledních utkáních. Vsadili jsme na aktivní obranu, kterou jsme trpělivě dodržovali až do konce. Byli jsme aktivní po celém hřišti a svojí trpělivostí jsme ten nepříznivý výsledek z první třetiny otočili.