Tipsport Extraliga - út 22. 11. 2005
Č. Budějovice

Orli si zvedli sebevědomí - foto 26. kolo ZNO-CEB

Z n o j m o - V posledním utkání první poloviny soutěže proti Českým Budějovicím se podařilo znojemským hráčům poprvé v této sezóně vsítit více než čtyři branky, což vedlo k zaslouženému zisku tří bodů a uklidnění týmu před dalšími zápasy. Druhou polovinu extraligy zahajují Orli dvěma víkendovými utkáními na hřištích soupeřů a získané seběvědomí se určitě bude hodit. <p><b> <a href="/fotogalerie.asp?id_zapas=&zobraz=sezona&kategorie=62&slovo=&typ=&sezona=2006&poslano=true">FOTOGRAFIE Z UTKÁNÍ</a> </b>

Do znojemské sestavy se po zranění vrátil Jiří Dopita a jeho přítomnost na ledě byla velmi znát. V první třetině se ještě rozjížděl, ale dvě jeho akce vedly ke dvěma brankám v dalším průběhu zápasu.

Nejprve však museli diváci v Hostan Aréně přetrpět úvodní třetinu, ve které jim na nervy několikrát zahrál Karel Plášek. Zejména jeho samostatný nájezd od půlky hřiště volal po brance, ale Turkovy betony byly na místě. Z budějovických akcí stojí za zmínku sólo Krátošky, který se proháčkoval od vlastní branky, ale těsně před Trvajem o puk přišel.

Aktivnější hokej byl k vidění od druhé třetiny. Budějovičtí začali kupit chyby ve středím pásmu a domácí toho patřičně využívali. Hru rozhýbaly také přesilovky. Nejprve se po obléhání domácí branky neprosadil Veselý, který jako tank zboural do branky puk i Trvajem, vzápětí ale udeřilo na druhé straně. Po závaru střílel z kruhu do tyče Bičánek, puk se odrazil na brankoviště a tam jej volný Pucher dorazil za Turka.

Vzápětí nejlepší hráč hostí Turek lapačkou zlikvidoval další obří šanci Puchera, zákrok večera pak předvedl proti dvojici Ondřej – Plášek, kdy lapačkou vytáhl nad branku stoprocentní šanci druhého jmenovaného.

Jak je důležité míti Dopitu předvedlo Znojmo v poslední minutě druhé části. Znojemský obr zůstal na ledě přes jedno střídání a doplnil v nejsilnějším možném útoku Puchera s Uramem.Tato taktická varianta se domácím vyplatila, Pucher zblízka střílel a Dopita svou dlouhou holí dotlačil do branky puk, povalující se pod Turkem.

Třetí třetina přinesla opět zajímavou podívanou. Tu podpořili Orli rychlým třetím gólem – Roman Erat zachytil domácí rozehrávku a bez přípravy zrušil kouzlo Turkovy lapačky. Když pak zvýšil po další Dopitově akci opakovanou střelou od modré Mojžíš, zdálo se být rozhodnuto.

Čtyřbrankový náskok ale hosty nedeprimoval a snažili se dál hrát otevřenou hru. Snaha se vyplatila hned po dvou minutách, kdy na modré napřáhl Hudec a puk prošel Trvajovy pod betonem do branky. Byla to však labutí píseň Jihočechů. Po nevyužité dvojnásobné přesilovce přihrál faulovaný Haman vleže najíždějícímu Pláškovi, který tentokrát nevymýšlel a tvrdou ranou vymetl Turkovi láhev s pitím. Za všeobecného veselí se pak utkání dvou sousedů v tabulce dohrálo a České Budějovice si tak poprvé po pěti zápasech neodvezly ze Znojma ani bod.

Ohlasy trenérů

Josef Jandač (České Budějovice): Rozhodlo, že jsme dostali gól 15 vteřin před koncem druhé třetiny, to byl klíčový moment zápasu. Pak jsme museli otevřít hru a domácí toho využili. Koncové hráče, kteří by byli schopni často skórovat, nemáme, musíme mít hodně šancí na gól.

Jan Votruba (Znojmo): Budějovice zde odehrály kvalitní utkání, hrají venku velmi dobře, takže jsme měli obavy. Do poloviny zápasu to byl hokej jen na 50 procent, pak jsme dali dva góly, dařilo se nám přecházet do protiútoků a naše hra se zlepšila. Za třetí třetinu jsme dali tři góly, což se nám už dlouho nepodařilo, takže jsme rádi, že jsme se zvedli i střelecky. Jiří Dopita byl na ledě hodně znát, dodal mužstvu vhodný impuls.