Tipsport Extraliga - ne 11. 12. 2005
Třinec

Tři body zůstaly ve Znojmě - foto 33. kolo ZNO-TRI

Z n o j m o - Z jedné strany na druhou se přelévala hra po většinu času v utkání s Třincem. K Orlům se přiklonilo v závěru štěstí a zaslouženě dotáhli utkání do vítězného konce. <p> <b> <a href="/fotogalerie.asp?id_zapas=&zobraz=sezona&kategorie=66&slovo=&typ=&sezona=2006&poslano=true">FOTOGALERIE ZE ZÁPASU</B><a>
Po klasicky oťukávacím úvodu se hosté dostali k první přesilové hře, ale nevyužili ji. O poznání lépe si vedli Orli, když po 13 vteřinách početní převahy napřáhl na modré čáře obránce Bičánek a Němeček přesnou tečí potrestal Bieglovo nedovolené posunutí branky. Na třinecké straně byl velmi aktivní první útok v čele s Peterkem a Kudrnou, kteří si vytvářeli šance. Trvaj však nemusel zasahovat tak často jako jeho protějšek, na nějž domácí pálili o poznání více. V 17. minutě se Znojemští radovali podruhé, ale rozhodčí jejich oslavy uťal rozpažením. Druhý Němečkův gól v utkání nemohl být uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Diváci nebyli příliš nadšení a svůj nesouhlas dali najevo hlasitým pískotem. Arbitr jim zklamání vynahradil alespoň vyloučením Kudrny. Druhou přesilovku už však Znojmo nevyužilo, naopak v závěru dějství měl k vyrovnávacímu gólu blízko Slovák Huna.

Ve druhé třetině gól nepadl, ale k vidění byla spousta pohledných a dech beroucích akcí. Ve vlastním oslabení neuspěl proti Bieglovi Pucher, o chvíli později Ondřej nedotáhl do konce svůj blafák do forhendu. Při vyloučení Bordowského se přilepila smůla na hokejku Bičánkovi, který rozezvonil tyčku, nazlobení byli i Dopita s Uramem, kteří nedokázali skórovat zblízka ve vyložených šancích. Oceláři prověřovali Trvaje v této fázi utkání jen sporadicky, museli se bránit při trestu Paroulka, ale Orli pokračovali ve své střelecké nepřesnosti. V závěru dvacetiminutovky hosté začali častěji pronikat před znojemskou klec, Trvaj s pomocí svých spoluhráčů ale všechny pokusy pochytal a zneškodnil.

Poslední část byla z pohledu diváka nejzajímavější. Obě mužstva si vytvořila poměrně velké množství šancí, zmínit lze především Dopitovu teč těsně před Bieglem, Berounův únik s blafákem, kdy mu však puk v rozhodující chvíli sklouzl z hokejky, a Fabušovu dělovku do Trvajovy lapačky. Znojmo si pak vybralo slabší chvilku. Bičánkovu hrubost potrestal v 52. minutě Polanský a rozesmutnil znojemského brankáře, který už trochu doufal v čisté konto. Na jednu branku se ale Orli nemohli spoléhat. Šest minut před závěrečnou sirénou byl vyloučen třinecký hráč a domácím se podařilo se štěstím skórovat. Uram před brankou rozhodil obránce, nahodil puk na gólmana, Biegl ho neudržel pohotový Pucher jej bejsbolově doklepl do sítě. V závěru se svěřenci trenéra Juříka ještě snažili o vyrovnání, ale marně, a nedostali se ani k power play.

Ohlasy trenérů

Jan Votruba (Znojmo): Bylo to po všech stránkách velice dobré utkání. Začali jsme dobře, dobře jsme bruslili, dostávali jsme se do šancí, z nich jsme taky jednu proměnili. Konečně jsme taky využili přesilovky. Postupem času začal Třinec předvádět velice kvalitní hru a tím jen potvrdil svůj vzestup, který v posledních zápasech má. V závěru se k nám vyloženě přiklonilo štěstí, tak jak jsme ho v předcházejících zápasech neměli, tak jsme si ho asi teď vybrali.

Jiří Juřík (Třinec): Pro nás to bylo dost smolné utkání. Zápas byl vyrovnaný a myslím si, že bod, pro který jsme jeli, jsme mohli uhrát. Zvrtlo se to až v konci utkání.