Kladno
1/3
2/3

Po olympijské přestávce začali Orli výhrou

Z n o j m o - Do utkání s Kladnem nastupovali znojemští hokejisté v roli favorita, Kladno však svou kůži nechtělo prodat lacino. Když Orli vedli 3:0 po první třetině, zdálo se být o vítězi rozhodnuto, ale Kladenští pět minut před koncem utkání ještě zdramatizovali snížením na rozdíl jedné branky. Znojmo však neponechalo nic náhodě a na závěr přidalo uklidňující branku. Hetrikem se blýskl Roman Erat za velkého přispění Jiřího Dopity.
Dlouho očekávané utkání začalo velmi zostra. Už ve třetí minutě byl vyloučen kladenský Filip a Znojmu se tak naskytla příležitost první přesilovky, kterou také ihned využili. V 5. minutě našel Erat přesnou přihrávkou Dopitu a ten se nemýlil. Následující dvě přesilovky opět domácí zužitkovali. V obou případech se ke střele dostal Erat po vynikající souhře s Dopitou. Za stavu 3:0 měl možnost zvýšit Plášek, ale mířil jen do gólmana Lva.

Krátce po úvodním hvizdu druhé třetiny dostalo i Kladno příležitost v přesilové hře. Hudíček našel skulinu mezi Trvajovými betony a snížil tak na 3:1. Branka však domácím neubrala na dravosti a našli rychlou odpověď. Erat opět po Dopitově přihrávce v přesilové hře dokonal svůj hattrick Zdálo se, že už nikdo a nic nemůže zastavit Znojemské v rozletu, několik spálených šancí však nahrálo hostujícímu týmu, který proměnil vynikající Hořavovu přihrávku v gól Suchého. Ještě těsně před koncem druhého dějství mohl situaci zdramatizovat Kazatel, ale puk mu sjel z hole a projel těsně kolem tyče.

Tak jako dvakrát Znojemští, pykali i hosté za nepozornost při střídání. Dvakrát od modré střílel Bičánek, jeho první pokus rozezvučel tyčku, následující střelu bezpečně pokryl Lev. Znojmo jakoby usnulo na vavřínech, nechalo se až příliš snadně obírat o puk a nedostávalo se do šancí. Až snížení na rozdíl jedné branky Hluchým vyburcovalo domácí k vyšší aktivitě a Štefanka uklidnil diváky, když dvě minuty před koncem zvýšil opět na rozdíl dvou branek.

Miloslav Hořava (Znojmo): Musím pochválit Kladno, které hrálo výborně. Upozorňovali jsme hráče, že to bude velmi těžký zápas, což se taky vyplnilo. Jsme spokojeni s výsledkem, ale určitě ne s předvedenou hrou. Za stavu 4:1 jsme začali hrát moc profesorsky a Kladno i v této sestavě bylo místy lepší. Vyrovnávací gól visel na vlásku.

Zdeněk Müller (Kladno): Znojmu se podařil výborný nástup do zápasu. Hlavně se jim dařily přesilovky, první čtyři góly nám z nich dali. Ve druhé třetině jsme se zvedli, zlepšili jsme výkon. Nakonec jsme domácí hodně potrápili a měli jsme na hokejce i vyrovnávací branku na 4:4. S výkonem od druhé třetiny jsme spokojeni.