Ani čtyři góly na body nestačily

20.11.2010 | Lukáš Peroutka

Tábor - Znojemská série proher se natáhla už na šest utkání, přestože duel v Táboře se pro orlí tým dlouho vyvíjel nadějně. Brzké vedení po trefě Dreslera domácí zlikvidovali ve druhé třetině, góly Berouna a Rachůnka vrátily Znojmu těsný náskok, ale obratům nebyl konec. Tábor svými brankami orámoval druhou přestávku a po vyrovnání Havlíka našel sedm minut před koncem síly i na vítěznou trefu z hole Ivana Padělka.

20.kolo, sobota 20. 11. 2010, 18:00
Tábor
Branky a nahrávky: 32. Havran (Kudrna, Kostourek), 33. Mrkvička (Padělek I., Černý), 40. Padělek I. (Štrba), 44. Kostourek (Kocar, Šperger), 53. Padělek I. (Mrkvička, Nedorost) - 4. Dresler (Říha, Plášek), 36. Beroun (Vrba, Podešva), 37. Rachůnek (Haman), 44. Havlík (Haman, Štach). Rozhodčí: Kubeš - Jílek, Žídek. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Diváci: 990. Střely na branku: 39:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4.
HC Tábor: Čech - Černý, Horáček, Havran, Zíb, Koktan, Lukáč, Kudrna - Krätzer, Štrba, Červený - Kocar, Voříšek, Mrkvička - Šperger, Padělek, Vild - Andres, Kostourek, Nedorost - Kolmý
ORLI ZNOJMO: Horčička - Štach, Kolafa, David, Lattner, Pláněk, Kania, Rangl, Dresler - Havlík, Haman, Rachůnek - Beroun, Hradecký, Podešva - Říha, Staněk, Plášek - Mičulka, Vrba

Znojemský tým přijel na jih Čech posílen o Jana Dreslera, defenzivní výpomoc z extraligové Plzně, a vstup do utkání mu vyšel ideálně. Už po necelých čtyřech minutách zakončil útočnou kombinaci přesnou trefou z levého kruhu právě Jan Dresler a otevřel skóre utkání. První třetina s sebou přinesla hned osm menších trestů, ani jednomu ze soupeřů ale na začátku utkání početní výhody příliš nevycházely. Domácí se snažili o vyrovnání, brzdily je ale vlastní nepřesnosti nebo připravená znojemská defenziva.

Těsný náskok drželi Orli až do poloviny utkání. Poté se Táboru konečně podařilo využít jednu z nabídnutých přesilovek, když na modré čáře napřáhl Martin Havran a nedal Horčičkovi šanci. To však nebylo vše, za pouhých 21 vteřin si mezi kruhy našel prostor Vojtěch Mrkvička, zamířil přesně a domácí už vedli. O chvíli později byl navíc v úniku faulován Kostourek, své trestné střílení však nasměroval jen do levé tyče znojemské svatyně.

Zápas pokračoval jako na houpačce a za necelou minutu od Kostourkova nájezdu už znovu vedli hosté. Nejprve využil prostoru ve středu kluziště rozjetý Jiří Beroun a individuální akci přetavil ve vyrovnání, vzápětí připravil Haman střeleckou pozici pro Tomáše Rachůnka, a ten z první propálil Čecha.

Bohužel pro Orly to nebyl poslední obrat v utkání. Domácí Kohouti stihli ještě do přestávky srovnat krok díky druhé využité přesilovce, v níž dvacet vteřin před sirénou mířil přesně nad Horčičkovu lapačku Ivan Padělek, a třetí zvrat ve skóre byl dokonán ve 44. minutě, kdy si spravil svou střeleckou chuť Milan Kostourek.

Radost mu ale nevydržela dlouho. O dvacet šest vteřin později totiž další akci znojemského prvního útoku zakončil brankou Adam Havlík a předchozí vývoj zápasu dával v tu chvíli větší šanci na konečný úspěch Orlům. Ti ale nevyužili následnou přesilovku a sedm minut před koncem inkasovali další gól z hole Ivana Padělka. Táborský forvard mířil z velkého úhlu přesně a zaznamenal trefu, která se později ukázala vítěznou. Znojmu už k vyrovnání nepomohla ani power play v poslední minutě, prohrálo pošesté v řadě, domácí naopak sérii špatných výsledků přerušili a z přestřelky ve druhé polovině střetnutí vyšli vítězně.