0:2, 1:1, 2:4
1/3
2/3

Bravo! Znojmo nadělilo býkům sedm gólů a domů si odváží vedení v sérii

Orli si v Salzburgu postupně vypracovali třígólové vedení, a i když soupeř na konci druhé části snížil, na dostřel se nedostal ani jednou. Šest branek pak přinesla závěrečná třetina, ve které byli znojemští hráči úspěšní hned ve čtyřech případech. Na jih Moravy si tak odváží cenné vítězství a druhý bod v sérii.

Start utkání patřil z velké části Salzburgu, který několikrát zaměstnal Jana Lukáše ve znojemské bráně. Největší práci měl zřejmě s kombinací Aquina a Ledina, ale ani tento pokus si nakonec cestu do sítě nenašel. Orlům se podařilo na chvíli vymanit ze sevření soupeře a trochu nečekaně udeřili. Po předávce se Štachem se bekhendem nad Riksmanův beton prosadil Peter Pucher. Red Bull se snažil hned odpovědět, a také k tomu dostal ideální šanci v podobě přesilovky pět na tři. Znojmo ale bez většího zaváhání nepříjemnou situaci skvěle ubránilo.

Krátce poté znojemským fanouškům zatrnulo při pohledu na Fialu, jehož museli spoluhráči z ledu odvést po nešťastném podklouznutí u mantinelu. Hostům se ale podařilo rychle otřepat a brzy si vysloužili premiérovou početní výhodu v zápase. Nejdříve ještě velkou šanci promarnil Bořuta, o pár vteřin později už ale opět zaúřadovala Pucherova útočná formace a Roman Tomas z kruhu namířil přesně k pravé tyči. Regulérnost gólu ještě potvrdil rozhodčí u videa. Velmi dobře sehrané úvodní dějství tak ovládli Orli.

Do prostřední části hry nastoupil i Fiala, který se oklepal po nepříjemné situaci z předchozí třetiny. A hned také putoval na trestnou lavici. V oslabení se povedl nevídaný kousek Trivinovi. Ten se dvakrát krátce po sobě dostal tváří v tvář Riksmanovi, ale gólman Rakušanů si na znojemského střelce počíhal. Na druhé straně pak před polovinou duelu nastřelil český bek ve službách Salzburgu Kutlák tyčku jihomoravské klece!

Hra nabízela jednu příležitost ke skórování za druhou a na nedostatek práce si nemohl stěžovat ani jeden z gólmanů. Znojmo dostalo podobně jako jeho rival možnost přesilovky pět na tři a této příležitosti dokonale využilo. Jan Lattner těžil z tlaku znojemského útoku a z kruhu bekhendem nedal Riksmanovi šanci. Salzburg se dočkal snížení v samotném závěru třetiny, kdy si opět vynutil tlak a zle hostům zatápěl. Navíc si opět zahrál ve výhodě pět na tři, kterou přetavil v gól na průběžných 1:3 Brian Fahey.

Rozhodčí s tresty nešetřili ani ve třetí periodě. Již ve 44. minutě šli domácí opět do tří a Znojmo udělalo další krok za vítězstvím. Konkrétně Martin Podešva, jehož ideálně našel před bránou Yellow Horn, trefuje odkrytou část branky přesouvajícího se Riksmana. Také v další části třetiny se vylučovalo, z velké části na straně Orlů. Ti ale dobře bránili, navíc při Lukášovi stálo i štěstí jako u Hughesova nastřelení tyčky.

A když už se Znojemští dostali na druhou stranu kluziště, byl z toho pátý kotouč v rakouské síti! Pořádnou ránu do řad Salzburgu zasadil Corey Trivino, který zavezl puk do útočného pásma, nic zbytečně nevymýšlel a zacílil do horního růžku. Šest minut před vypršením základního hracího času šel český tým znovu do oslabení, následně se počet mužů na obou stranách vyrovnal a dalšího snížení se domácí dočkali po šikovné teči Bena Waltera. Salzburg to ještě zkusil bez gólmana, ale dočkal se jen snížení z hole Konstantina Komareka. Na víc už domácím nezbyl čas. Šestý gól poslal po samostatném úniku za záda Riksmana Ondrej Šedivý. Sedmý pak v samotném závěru přidal Radek Číp. Znojmo tak mohlo slavit nejen vítězství, ale i vedení v sérii.

Jiří Režnar (Znojmo): Výsledek vypadá jednoznačně, ale nebylo to tak jednoduché. Ty góly tam v závěru napadaly, protože Salzburg se tlačil dopředu. Chtěl s tím zápasem za stavu 2:5 ještě něco udělat. My jsme těch děr v obraně využili a chodili jsme do přečíslení. Klíčovým momentem byl ten náš třetí gól v přesilovce. Je ale jedno, jestli v play-off vyhrajete 2:1 nebo 8:1.

Děkujeme za podporu fanouškům, kteří nás přijeli v hojném počtu podpořit. Těšíme se zase v pátek na domácím ledě. Doufáme, že je naším výkonem zvedneme ze sedadel jako posledně.