O<sub>2</sub> Extraliga - st 14. 2. 2007
4:3sn
1:0, 1:2, 1:1 - 0:0
Vítkovice

Cenné dva body zůstaly doma

Z n o j m o - Utkání 49. kola mezi Znojemskými orly a Vítkovicemi Steel bylo bitvou o 10. místo tabulky. Oba týmy přistoupily k tomuto zápasu s důležitostí a bojovaly o každý metr ledu. Orli byli stále o branku napřed, ale v poslední minutě přišli o vedení. Po velmi dramatickém průběhu přišly na řadu i samostatné nájezdy, ve kterých ukázali pevnou ruku Tvrdík a Dopita, jejich zásluhou zůstávají dva body ve Znojmě.

Pro oba soupeře to bylo velmi důležité utkání. Do úvodního dějství vstoupili lépe hráči Vítkovic, kteří působili velmi svěžím dojmem, avšak strážce domácí svatyně jim nedovolil naklonit mističky vah na jejich stranu. Na první šanci hostujícího Burgera dokázal ihned odpovědět Růžička. Znojmo mělo několikrát výhodu přesilové hry, ale žádnou z nich se jim nepodařilo využít, navíc v oslabení ujel nejdříve Tomášek a dalším, kdo se řítil sám na znojemského brankáře, byl Jurečka, ani jeden z nich se gólově neprosadil. Půl minuty před odchodem do kabin se stihl dorážkou zapsat na střeleckou listinu domácí Meidl a Orli mohli odcházet do šaten o něco klidnější.

Od počátku druhé dvacetiminutovky byla na hráčích hostujícího celku vidět touha po vyrovnání a za nedlouho se také Steel dočkal své první přesné trefy, když využil dvojnásobnou přesilovku Jurečka. Domácí dokázali vzápětí odpovědět zásluhou přesné rány Svobody. V polovině utkání přišlo další vyrovnání, když se tváří v tvář Trvajovi prosadil Vala. Závěr třetiny patřil Vítkovicím, ale pozorný Trvaj je do vedení nepustil. Oba týmy si uvědomovaly, o co se hraje a utkání se neslo ve velmi bojovném duchu.

Třetí část hry začali lépe hokejisté Znojma, vypracovali si několik slibných příležitostí, ale ke gólovému efektu žádná z nich nevedla. Ostravské mužstvo příliš dlouho nezahálelo a na úvodní tlak domácích odpověděl Weissmann, jeho pokus si ale cestu mezi tyče nenašel. Ve 48. minutě zavelel k útoku Říha, jenž přiťukl kotouč Tvrdíkovi, který bombou nedal Pincovi šanci. Pojistit vedení mohli Orli v přesilové hře, ale rána Bičánka zabušila jen do masky gólmana Vítkovic. Když už v Hostan aréně začínaly propukat oslavy, zjevil se u Trvajovy branky Barinka, který v poslední minutě utkání z úhlu vyrovnal a poslal tak zápas do prodloužení.

V nastaveném čase měli Orli výhodu čtyř proti třem, která jim příliš nevyšla a navíc ujel Weissmann, který ovšem z bezprostřední blízkosti před Trvajem minul. Poté, co se neujala ani střela domácího Kříže, musely o výsledku dramatického souboje rozhodnout samostatné nájezdy. V nich se za domácí celek prosadil Tvrdík a po něm i Dopita, a když na druhé straně vychytal hostující střelce Trvaj, mohli znojemští diváci slavit zisk dvou bodů.

Ohlasy trenérů

Miloslav Hořava (Znojmo): Myslím si, že Vítkovice byly padesát minut lepší, ale paradoxně jsme vedli. Dostali jsme smolný gól tři čtvrtě minuty před koncem, což nás shodilo dolů. Podle toho pak vypadalo prodloužení i ta přesilovka v ní byla špatná. Nakonec jsme vyhráli na penalty. Dva body jsou dva body. Nevím, jestli to nakonec bude dost nebo málo, ale budeme se rvát až do posledního zápasu.

Miroslav Fryčer (Vítkovice): Přijeli jsme sem uhrát nějaké body, vezeme si aspoň jeden. V první třetině jsme dostali hloupý gól do šatny, vlastně všechny tři góly byly takové slepené. To ale k hokeji patří. Jsem rád, že jsme to nevzdali a že se nám podařilo těsně před koncem vyrovnat. Nájezdy, to je ruleta. Jsme rádi za bod.