Třinec
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. TRI (5:11)

Čtvrteční podvečer se stal kulisou pro zápas NOEN extraligy juniorů mezi Znojmem a Třincem. Na domácím hřišti začali Orli pasivně a již od začátku utkání se museli bránit. To se jim dařilo až do desáté minuty, kdy puk za Pivrncova záda poslal Filip Bajtek - 0:1. Znojemští junioři však našli bleskovou odpověď, stačily dvě minuty a po kombinaci Telesze a Marka Špačka bylo srovnáno – 1:1.

Druhá třetina přinesla několik gólů na obou stranách. K tomu prvnímu se dopracoval třinecký útočník Tomáš Franek, který poslal svůj tým opět do vedení – 1:2. O další dvě minuty bylo srovnáno, z dorážky se nemýlil Patrik Novák - 2:2. Stačilo šestnáct vteřin hry a z gólu se radovali znovu Třinečtí, tentokrát přelstil Pivrnce Dominik Hegyi - 2:3. Poprvé se do dvoubrankového vedení dostali hostující hráči zásluhou kombinace, na jejímž konci stál Damian Kapica - 2:4. Orli ale nesložili zbraně a ihned po konci svého trestu ujel do brejku Špaček společně s Alešem Pelikánem, jenž dokázal snížit – 3:4. O chvíli později to bylo znovu o dvě branky, na konci přesilové hry prostřelil Pivrnce Damian Kapica - 3:5. Znojmo opět rychle snížilo, úspěšným střelcem byl podruhé krátce za sebou Aleš Pelikán - 4:5. Konec prostředního dějství přeci jen patřil Třinci, sedmnáct vteřin před koncem nechal kapitulovat střídajícího znojemského gólmana Helešice Tomáš Franek - 4:6.

Závěrečná perioda se již nesla plně v režii hostujících hráčů. Nejdříve sice z ostrého úhlu překonal Kotrlu Aleš Pelikán - 5:6, jenž tak dovršil svůj hattrick, dále však již vládli na ledě jen a pouze Třinečtí. Sedmý gól do znojemské sítě zavěsil David Roupec - 5:7. O dvě minuty později využil bleskově přesilovou hru znovu David Roupec - 5:8. Dalším střelcem zápasu se stal Adam Rufer - 5:9, jenž dorazil Helešicem vyražený puk. Potupnou desítku gólů v bráně domácích završil svou tečí Jakub Herman - 5:10. Znojmo se pokusilo zvítězit alespoň v pěstním souboji, v němž se utkali Tomáš Latner a Martin Kasperlík. Znojemský mladík sice svého soka udolal, v následné přesilové hře ovšem Třinec vsítil jedenáctý gól, šťastným střelcem se stal Filip Pavlík. Konečný stav utkání – 5:11.