1:0, 0:1, 1:0
1/3
2/3

Chyběl kousek

P a r d u b i c e - Až branka Ladislava Lubiny ve vlastním oslabení po chybném střídání Orlů určila na začátku třetí třetiny konečný výsledek zápasu. Orli byli v poslední části blízko vyrovnání, ale Barus trefil jen tyč a Pucher v poslední minutě v tísni neskóroval. Svůj výborný výkon ozdobil přesilovkovou brankou před polovinou zápasu Jan Snopek, Pardubice poslal do vedení krátce před koncem první třetiny Petr Sýkora.<p> <b>Včetně:</b> Komentář, opravdu podrobné statistiky, nejlepší hráči, vyjádření trenérů, multimedia!
Velmi vyrovnaný a zajímavý byl první zápas Znojma na pardubickém ledě. Oba týmy sehrály první zápas v aréně s novým duhovým názvem podle hlavního sponzora a přestože byl deklarován velký zájem o vstupenky, několik stovek volných míst by se určitě dalo najít.

Necelých devět tisícovek diváků musela určitě překvapit vyrovnaná partie hned od první třetiny. Znojmo přestálo úvodní nápor domácích a drze se nebálo útočit, ale větší šance k vidění nebyly. Poprvé před Altrichterem zahrozilo v 9. minutě, ale Soudek před dorážejícím Blažkem zachránil. Za Znojmo zase prověřil Svobodu Milan Procházka.

Nejrušněji bylo v první části až ke konci. Nejprve Altrichter zlikvidoval nájezd dvojice mladíků Kolář - Koukal, vzápětí však nestačil na Sýkorovu dorážku Zábranského střely. Petr Sýkora se nejprve střelu od modré snažil tečovat, následně využil rozhozeného postavení znojemského brankáře a otevřel skóre.

Ve druhé části bylo lepší Znojmo. Domácí chvílemi přestali hrát důrazně a potrestat je mohl Petr Kumstát, který v ideální šanci po souhře s Berounem a Mikulíkem nezvedl puk. To už ale byl stav vyrovnaný, ve 27. minutě srovnal střelou od modré, která prošla snad přes pět hráčů, obránce Snopek a potrestal tak Novotného vyloučení. Domácí mohli skórovat po šancích Pospíšila s Petrem Sýkorou, ale domácí útočník Pospíšil ideální moment přihrávky prováhal.

Začátek třetí části se nesl ve znamení 83 vteřin dlouhé přesilovky domácích v pěti proti třem. Orli však tlak domácích zejména díky skvělé práci Petera Puchera zvládli a notně domácím pošramotili sebevědomí. Následně ovšem dvakrát trestuhodně chybovali. Při vlastním oslabení si nejprve Lubina obhodil Tomana, ale jeho střelu Altrichter kryl, o pár vteřin později už ale domácí kanonýr dokázal chybného střídaní Orlů plně využít a ač ve složité pozici, za nabídnutou šanci galantně poděkoval gólem.

Orli ale bojovali dál. Srdcař Barus střílel ze všech pozic a nejblíže gólu byl poté, co brankář Svoboda jeho střelu pouze srazil za sebe, puk se však odrazil od tyče. Skórovat mohl i Uram, toho v rozhodující chvíli znejistěl Mikeska a Uram těsně minul. Minutu před koncem mohl při power play rozhodnout Mikeska, ale puk jen ledabyle odpálil na vnější tyč. Potrestat jej mohl Pucher, ale svůj průjezd útočným pásmem a blafák do forhendu nedokázal v rozhodující fázi ustát.

Znojmo tak prohrálo první zápas série 0:1, ale dokázalo, že i s absolutním vítězem základní části se dá hrát vyrovnaný hokej. Další boj čeká Orly ve čtvrtek v 17:00.

Miloš Říha
"Avizovali jsme, že to nebude proti Znojmu jednoduché. Tlak je velký, jsme jasným favoritem a soupeř přijel ve velké pohodě. Dneska hráli výborně. My jsem hráli velice špatně v defenzívě, pouštěli jsme soupeře přes střední pásmo a zachránil nás skvělý brankář Svoboda."
Miloslav Hořava
"Potvrdilo se, že to bude těžký zápas. Musím pochválit naše hráče, kteří odehráli výborný zápas takticky a šli do toho úplně naplno. Myslím si, že série nebude tak krátká, jak si Pardubice představují."