Čtyři góly na bodový zisk nestačily, Znojmo odjíždí z Vídně s prázdnou

19.11.2017 | Petr Frömel, Tomáš Teplý

Orli drželi s favoritem zápasu krok do poloviny utkání, kdy se Vídeň dostala potřetí do vedení a tentokrát už českému mužstvu vyrovnat nedovolila. Rakouský celek svému soupeři odskočil na tříbrankový rozdíl a hosté v závěrečné části stav už jen kosmeticky upravili.

20.kolo, neděle 19. 11. 2017, 16:00
Vídeň
Branky a nahrávky: 12. Pollastrone (Rotter, Klubertanz), 17. Klubertanz (Holzapfel, Rotter), 26. Sharp (McKiernan, Brocklehurst), 29. Brocklehurst (McKiernan, Pollastrone), 39. Nödl (Schneider, Fraser), 44. Pollastrone (Holzapfel) – 18. Němec (Mrázek, Matuš), 25. Němec (Mrázek, Tejnor), 26. Špaček, 50. Mrázek (Němec, Pastor). Rozhodčí: Gruber, Kincses – Angererová, Nagy. Vyloučení: 9:7. Využití: 3:1. Diváci: 4600. Střely na branku: 42:29. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 6:3, 6:4.
UPC Vienna Capitals: Lamoureux - Cuma, McKiernan, Fraser, Klubertanz, Hackl, Brocklehurst – Hartl, Sharp, Tessier – Pollastrone, Holzapfel, Schneider – Nödl, Vause, Rotter – Bauer, Wukowits, Fischer.
ORLI ZNOJMO: Schwarz - Biro, Stehlík, Tejnor, Pastor, Pohl, Novák, Šnajnar, Zajíc – Miller, Bartoš, Yellow Horn – Němec, Matuš, Mrázek – Beroun, Raška, Guman – Špaček, Plíhal, Csamangó.

Orli vlétli do utkání i s novou posilou Adamem Millerem aktivně a snažili se jako první vsítit branku. Při přesilovce se dostal do dobré střelecké pozice Plíhal, z mezikruží ale zamířil příliš vysoko. O několik okamžiků později se po pěkné souhře s Millerem prezentovat tvrdou střelou Yellow Horn, naneštěstí ale trefil pouze břevno soupeřovy branky.

Ve dvanácté minutě ale začal úřadovat soupeř. V přesilové hře šikovně tečoval nahození od modré Jerry Pollastrone a Vídeň šla do vedení. O pět minut později byli vídeňští fanoušci znovu na nohou. Další početní výhodu totiž zužitkoval tvrdou ránou Kyle Klubertanz.

Znojmo ale dvoubrankové manko nepoložilo. Mrázek vybojoval u mantinelu kotouč, najel s ním před branku a perfektním pasem našel úplně volného Erika Němce, který bez problémů poslal kotouč do odkryté klece. V posledních sekundách úvodní dvacetiminutovky se ještě Bartoš efektně prokličkoval soupeřovou obranou až do zakončení, Lamoureuxova lapačka ale byla připravena.

Druhá třetina začala lépe pro české mužstvo. Erik Němec dostal přihrávku k mantinelu a zápěstím využil špatného postavení soupeřova brankáře, který mu nechal příliš prostoru u tyče. Vídeň ale na ztrátu vedení zareagovala velmi rychle. Schwarzovy se nepovedlo udržet kotouč a číhající MacGregor Sharp pohodlně poslal puk do sítě.

Dlouho se ale fanoušci Capitals neradovali. O dvacet dva sekund později Marek Špaček využil zmatku v obraně soupeře, ukořistil kotouč a pohotovou střelou zápěstím zaskočil brankáře. Ve dvacáté deváté minutě zůstal na hranici brankoviště volný puk, který si našel Aaron Brocklehurst a doklepnutím do odkryté branky strhl vedení znovu na stranu svého mužstva. Necelé dvě minuty před koncem druhé periody využil Andreas Nödl zaváhání ve znojemské obraně a zajistil Vídni opět dvoubrankový náskok.

Do závěrečné pasáže vstoupili lépe Capitals. Ti se už po čtyřech minutách radovali z dalšího navýšení skóre, když Holzapfel po vyhraném vhazování nahodil kotouč na bránu a Jerry Pollastrone jej ztečoval za Schwarzova záda. V padesáté minutě se Petr Mrázek vydal s kotoučem přes celé hřiště téměř nikým neatakován a přesnou střelou z vrcholu kruhu vstřelil Znojmu ještě naději na vyrovnání.

O pár okamžiků později se pro změnu vydal do přečíslení Rotter, který parádním pasem našel volného Bauera. Ten chtěl v obrovské šanci překonat Schwarze blafákem, ale znojemský gólman vytáhl exkluzivní zákrok, když se roztáhl po brankovišti a hokejkou vypíchl soupeři kotouč. Orli se poté ještě v závěrečných minutách pokouší o zázrak, domácí hokejisté si ale vedení pohlídali a tři body tak zůstávají v rakouské metropoli.

Serge Aubin (Vídeň): Naše přesilovky dnes byly velmi efektivní, dali jsme v nich tři důležité góly. Znojmo tady předvedlo dobrý zápas, ale celkově jsme myslím podali konstantní výkon po celých šedesát minut a já můžu být s mým mužstvem spokojený.

Roman Šimíček (Znojmo): Nebyl to od nás dobrý zápas. Měli jsme nespočet přesilovek, které jsme ale nedokázali využít. Vídeň byla naopak produktivní a své výhody dokázala zužitkovat. To, co jsme čtrnáct dní na trénincích nacvičovali, tam nebylo. Vyslali jsme na brankáře o mnoho méně střel než soupeř, který byl prakticky všude o krok dříve. Navíc nám chyběl i důraz v předbrankovém prostoru. Není jiná cesta k úspěchu, než dál tvrdě pracovat. V úterý nás čeká důležitý zápas proti Villachu a v něm musíme uspět.