Tipsport Extraliga - út 2. 12. 2003
2:2p
0:0, 0:1, 2:1 - 0:0

Fotografie z utkání proti Liberci

Z n o j m o - Prodloužit sérii tří vítězství se Orlům nepodařilo a ani Liberec nenavázal další kamínek na šňůru pěti vítězství v řadě. Znojmu se postavení na páté příčce tabulky nezměnilo, zato Liberci zisk bodu pomohl k posunu o jednu příčku výše na jedenácté místo. Některé momenty ze souboje dravců a šelem přinášejí následující fotografie.
S větší útočnou snahou vstoupil do utkání domácí tým, častěji ohrožoval Svobodovu klec. Liberec ale dokázal se svojí bránící taktikou útokům Znojma čelit. Postupně přidával na důrazu, který byl na hranici pravidel. Ve druhé třetině se síly na ledě vyrovnaly. Hosté začali hrát odvážněji a hned zpočátku této části hry ohrozil Dubovu bránu nejdřívě Rataj a poté Novák. Při čtyřminutovém vyloučení Vampoly se v ohni střel ocitl liberecký brankář, ale střely Orlů končily buď vedle brány nebo u Svobody. Větší štěstí měl liberecký tým, když v 33. minutě po střele Čakajíka od modré do klubka hráčů před Dubou, se puk odrazil od znojemského brankáře k nikým nekrytému Plodkovi, který bez nejmenších problémů ležícího Dubu objel a do prázdné brány skóroval. Branka zvedla liberecký tým a ten ještě několikrát nepříjemně ohrozil branku domácích.

O oživení prvního útoku se pokusili znojemští trenéři, když do první řady nasadili místo Baruse mladého utočníka Berouna. Tento tah se jim vyplatil. Beroun v přesilové hře vypracoval ve spolupráci s Uramem brankovou příležitost pro Havíře a ten ve 47. minutě Svobodu propálil z prostoru mezi kruhy. O pět minut později se mohl radovat z gólu samotný Beroun, když opět v přesilové hře těsně před Svobodou zužitkoval perfektní Uramovu přihrávku. Dostal tak domácí tým do vedení. Radost Znojemských trvala pouhých jedenatřicet vteřin, kdy po vyhraném buly nedůsledně střežený Hašek nachytal Dubu a trefil přesně místo vedle jeho vyrážečky. Plynulost třetí třetiny narušovala častá vyloučení, nervozita byla na obou stranách.

Na začátku druhé minuty prodloužení nesmyslnou sekyrou oslabil znojemský tým Havíř a ještě v téže minutě byl vyloučen Snopek. Liberci se tak naskytla skvělá příležitost dovést šesté utkání v řadě k vítězství. Výborným výkonem jim v tom ale zabránil znojemský gólman Duba.

Ohlasy trenérů

Milan Kastner (Znojmo): Těžce jsme se rozjížděli a nevyužili jsme hned v první třetině nabídnuté přesilovky a šance, které jsme měli, byly jen v přesilovkách. Liberec velmi dobře bránil, my jsme se velmi těžko prosazovali. Nasazení, které jsme dokázali projevit v závěru zápasu, jsme bohužel nedokázali vyvinout v průběhu celého zápasu. To, jak jsme hráli skoro celé prodloužení ve třech, před tím můžu jenom smeknout, jak to kluci sehráli. I gólman dnes velmi dobře zachytal. Kéž by jsme dokázali odehrát celý zápas v takovém nasazení jako dnes v prodloužení.

Karel Dvořák (Liberec): Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že uhrajeme remízu, tak bychom byli spokojeni. Znojmo začalo zápas velmi dobře. V první třetině nás přehrávali, neudrželi jsme se u puku, prohrávali jsme všechny souboje. Tehdy nás podržel Olda Svoboda. Ve druhé části jsme byli vyrovnaným soupeřem a ve třetí třetině už jsme měli trochu navrch, dostali jsme dva góly v oslabení. Srovnali jsme sice ještě na dva dva, a i když nám rozhodčí nabídl v prodloužení přesilovku, kterou jsme sehráli špatně, jsme vděční za bod. Musím pochválit celý tým za nasazení a Oldu Svobodu.