O<sub>2</sub> Extraliga - út 30. 12. 2008
Litvínov

Dlouhá cesta na severozápad Čech body nepřinesla

<em>Litvínov</em> - Poslední utkání letošního kalendářního roku se Znojemským orlům výsledkově nepovedlo. Na ledě vedoucího týmu extraligy Litvínova se nedokázali střelecky prosadit, navíc hned v první třetině během půlminuty dvakrát inkasovali z holí Lukeše a Kroupy. Orli byli střelecky aktivní, výtečného Hübla v brance domácích však překonat nedokázali, a když v polovině utkání dostal další puk za Trvajova záda Kroupa, bylo o osudu zápasu prakticky rozhodnuto. Znojmu ke vstřelení branky nepomohlo ani množství přesilových her a domácí tým výsledek před zaplněným stadionem v poklidu kontroloval až do závěrečné sirény.

Velmi solidně zaplněný Zimní stadion Ivana Hlinky od začátku hnal domácí borce do útoku, Znojemští orli však v úvodních minutách dokázali litvínovskému tlaku úspěšně čelit. Zvládli i oslabení při vyloučení Tesaříka, rychlé výpady Erata a Pláška dokonce nadělaly starosti spíše Jaroslavu Hüblovi v brance Severočechů. Slibný úvod však ale vzal za své v desáté minutě, první útok domácích vyhrál buly ve vlastní třetině, dostal se do rychlého brejku a nepříjemnou střelu Reichla dorazil za Trvajova záda František Lukeš. O půl minuty později navíc Kubinčák našel rozjetého Vlastimila Kroupu, který přesnou střelou nad beton brankáře poslal Litvínov už do dvougólového vedení. Mohlo být i hůř, ale Viktor Hübl dvě minuty před koncem třetiny svoji dorážku nedokázal nasměrovat do odkryté klece.

Do druhé části vstoupilo Znojmo aktivně s cílem vstřelit kontaktní gól, největší šance Erata a Svobody ale skončily ve výstroji pozorného Hübla. Zakončení spolu s důrazem před soupeřovou brankou se znovu ukázalo být problémem, ke snížení nepomohla ani přesilová hra při vyloučení Brandy. Jak se využívá početní výhoda vzápětí předvedl Litvínov, po Kubátově střele dostal Jakub Černý prostor hned na dvě dorážky, nabídnutou šancí nepohrdl a Mojžíše vyhnal z trestné lavice už po osmi vteřinách. Odpověď měla na holi druhá znojemská formace po akci Hamana, ani jedna z nebezpečných dorážek si však cestu do sítě nenašla.

Pokud Znojemští před třetí třetinou pomýšleli na zdramatizování výsledku, připravili se o tuto možnost častými prohřešky proti pravidlům, vyloučení Švrčka s Hamanem dokonce nabídlo Litvínovu půl minuty dvojnásobné početní převahy, kterou však využít nedokázali. Domácí celek se snažil kontrolovat hru a v poklidu dovést střetnutí do vítězného konce, a když v největších šancích proti Hüblovi neuspěli Svoboda, Erat ani Demel, mohl strážce litvínovské klece spolu se spoluhráči oslavit čisté konto a především další tři body do extraligové tabulky.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Hübl (Litvínov): Musím klukům poděkovat za výsledek, dokázali jsme dobře bránit. Ze šancí, co jsme měli, jsme dokázali dát góly. Musím pochválit gólmana, i když to nerad dělám, že chytal dobře. Nevyšel mu zápas na Slavii, ale dnes ukázal, že je výborný gólman. I mužstvo mu v tom pomohlo. Jsme rádi, že jsme to zvládli a zakončili rok dobrým bodovým výsledkem. Máme 69 bodů, což je hezký. Jen bych si přál, aby jsme pokračovali v novém roce stejně.

Václav Baďouček (Znojmo): Chtěli jsme vycházet ze zabezpečené obrany, pokusit se o nějaký brejky, využít přesilovku. Těmito zbraněmi nás domácí porazili. Během minuty jsme ztratili utkání, když jsme dvakrát chybovali a domácí toho využili. Pak svojí velice dobrou hrou ve středním pásmu a ve své obranné třetině, kde nás nepustili do žádné šance, si výsledek uhájili a zaslouženě vyhráli.