1:0, 0:0, 2:2
1/3
2/3

Dobrý závěr na body z Hradce nestačil

<em>Hradec Králové</em> - Znojemští hokejisté si v předehrávce 16. kola první hokejové ligy připsali na konto třetí porážku v řadě a druhou v letošním ročníku od Hradce Králové. Na východ Čech dorazili ve značně okleštěné sestavě jen s devíti útočníky na soupisce, v brance nastoupil poprvé v sezóně Michael Panec, přesto dlouho prohrávali jen o gól. Na začátku třetí třetiny ale inkasovali dvakrát v rychlém sledu a ani následné trefy Jana Česneka a Jiřího Davida už cestu k bodovému zisku neotevřely.

Vyrovnaná první třetina

První větší zákrok si Filip Luňák připsal ve čtvrté minutě zápasu, když se na něj v přečíslení hnali dva znojemští hráči. Na druhé straně byl sám před bránou Volráb, ale mířil jen do hostujícího Pance. O minutu později střílel do chumlu těl před Pancovou bránou Jiří Hendrich, který prostřelil nic nevidícího hostujícícho gólmana a poslal domácí do vedení – 1:0. Hradečtí dostali možnost zahrát si v početní výhodě, ale díky výborné práci znojemských hráčů v obranném pásmu se nedostali k žádnému ohrožení Pancovy svatyně. Před koncem třetiny se do obrovské šance dostal Jaroslav Roubík, který jel sám na Pance, ale hostující gólman jeho střelu pokryl a do šaten se odcházelo za stavu 1:0.

Bezgólové druhé dějství a neproměněné přesilovky

Do druhého dějství vstoupili aktivněji Znojemští. Hned po buly střílel Tomáš Rachůnek, který minul Luňákovu branku. Ve dvacáté třetí minutě stál tváří v tvář znojemskému brankáři Volráb, ten ale nedokázal Pance překonat. Následovala série několika vyloučení na obou stranách, Tomáš Kolafa střílel z úhlu do Luňákovy náruče, po něm si Tomáš Hradecký objel bránu, střílel měli betony domácího gólmana, ten je ale sklep včas.

Hradec hrál dlouhou přesilovku pět na tři, Jan Hruška díky svému důrazu dotlačil kotouč za brankovou čáru, ale branka byla dosažena až po odpískání a nemohla být uznána. Znojemští nestačili vydechnout a opět se museli bránit oslabení pět na tři, které se ale domácím vůbec nepodařilo. Do poslední větší akce druhé třetiny se dostal Koudelka, který z mezikruží vypálil, ale opět ho vychytal Panec.

Čtyři góly a napínavý konec

Hned ve druhé minutě třetí třetiny jel na domácího brankáře Hradecký, ale Luňák jeho střelu vytěsnil mimo. Na opačnou stranu mířil Jaroslav Roubík, který střílel z mezikruží, jeho střelu však zastavil Panec. V šestačtyřicáté minutě si do levého kruhu najel hradecký mladík Šimon Macháň a přesnou ranou pod lapačku překonal Michaela Pance – 2:0. Uběhla minuta a domácí kapitán Roubík od mantinelu střílel na znojemského gólmana, který perfektním zákrokem lapačkou zneškodnil jeho šanci. Do další akce se pustili Kadlec s Janem Hruškou, prvně jmenovaný nahrál od zadního mantinelu Janu Hruškovi, ten si počkal na správnou chvíli a zakončil do poloprázdné brány – 3:0.

Na druhé straně si velké šance vytvářeli Znojemští, ale Luňák několika pěknými zákroky jejich šance zlikvidoval. Ovšem v padesátéprvní minutě už gólu zabránit nedokázal. Po levém mantinelu se rozjel Jan Česnek a střelou do pravého horního růžku Luňákovy branky snížil na 3:1. Znojemské hráče branka znatelně nabudila a hnali se do útoku. Díky tomu jejich obraně ujel Koudelka, byl sám před Pancem, ale překonat ho nedokázal. Lukáš Chmelíř byl vyloučen za podražení a Znojmo hrálo přesilovku, kterou využil Jiří David, který dorazil od tyčky odražený kotouč za Luňáka a zdramatizoval tak utkání – 3:2. Na straně Hradce měl velkou šanci Budínský, zakončoval ale neúspěšně. V poslední minutě hosté odvolali brankáře, ale toho už ani jeden z týmů využít nedokázal a z vítězství se tak raduje domácí tým.

Jiří Mička (Hradec Králové): Nejdůležitější je, že jsme vyhráli. Ale bohužel máme zase zdecimovaný manšaft. O druhé třetině odstoupil Dan Volráb, který dostal sekeru do nohy, a Honza Hruška s naraženým bokem. Takže jsme do hry poslali Honzu Bergera a Šimona Macháně, který dal důležitý gól na 2:0. V posledních zápasech kluci nedělají zbytečné fauly, což nám hodně pomáhá. Dneska nechali na ledě srdíčko, i když jsme ke konci měli štěstí, že to tam Znojmo neprotlačilo. Zápas nás stál hodně sil a nervů, ale máme tři body a za ně jsme strašně rádi.

Karel Soudek (Znojmo): Na začátku utkání jsme měli dvě dobré příležitosti, které volaly po gólu, nicméně se nám branku vstřelit nepodařilo. Ve druhé třetině jsme odpadli a začali prohrávat osobní souboje. Soupeř byl o něco lepší a ve třetí třetině jsme dostali rychle dvě branky. Poté jsme se sice tlačili do útoku, z čehož jsme vytěžili gól, ale v závěru jsme již brankáře Hradce nepřekonali a naopak jsme ještě nějaké branky mohli dostat.