Přípravné zápasy - út 2. 9. 2014
přát.
Mountfield HK

Druhá třetina rozhodla, přestřelka se nesla v režii Orlů

Znojemský led byl svědkem dalších gólových hodů, tentokrát jsme se dočkali hned devíti přesných zásahů. Po brzkém vedení Orlů dokonal Hradec Králové bleskový obrat a do druhé části vstupoval s hubeným náskokem. Znojmo ale doslova rozdrtilo svého rivala čtyřmi góly v prostředním dějství.

Úvod první třetiny byl zcela v režii domácího celku. Jako první se do akce probojoval Pucher, jehož střela ale byla velmi nepřesná. Orli se přesto útočného pásma nevzdávali a ze všech koutů ledové plochy prověřovali Sáblíkovu pozornost. Tlak domácích opadl až ve chvíli, kdy se na trestnou lavici posadil Tomas, který si odpykával menší trest za držení.

V desáté minutě hra začala nabírat na obrátkách. Peter Pucher se probojoval přes obrannou dvojici a bez problémů poslal puk za záda hostujícího brankáře. Než se hradečtí hokejisté vzpamatovali, Sáblík znovu lovil kotouč ze své svatyně. Radek Číp se dostal do samostatného úniku a bekhendem poslal kotouč za brankovou čáru. Ve druhé polovině první dvacetiminutovky se ale štěstí postavilo na opačnou stranu. Jiří Uhlík snížil náskok domácího celku, když kotouč prosvištěl kolem Cikánkovy vyrážečky rovnou do sítě. V patnácté minutě smazal definitivně orlí náskok ex-znojemský Martin Pláněk, jehož prudká střela od modré rozvlnila síť domácí branky. Znojemské vyloučení poté potrestal Bohumil Jank, který od modré čáry pálil přesně mezi betony znojemského gólmana.

Druhou dvacetiminutovku začali opět lépe domácí a úspěšně bojovali až do posledních vteřin utkání. V přesilové hře vyrovnal Ondřej Fiala, který tečoval Grofovu střelu od modré. Neuběhla ani minuta a hostující síť se rozvlnila znovu. Tentokráte díky pokusu Adama Havlíka, který bezchybnou střelou po zemi zajistil průběžné vedení. Hosté zaskočeni rychlým nástupem jihomoravského celku se nezmohli na jedinou nebezpečnou střelu. Znojemská touha po další brance ale neutichala a do akce se pustila trojice útočníků Podešva, Šeda, Abdul, kteří se z těsné blízkosti snažili protlačit kotouč do brány.

Pátou gólovou střelu za Orly si připsal Radek Číp, který vystihl nepřesnou přihrávku před hradeckou bránou a pohotovou střelou k levé tyčce navýšil. Hostům se vůbec nedařilo držet pozornost a zaváhání v obraně přineslo další branku na znojemské straně. Kotouč vystřelený z hole Jana Lattnera prosvištěl kolem Sáblíkovy vyrážečky a domácí publikum se mohlo radovat již po šesté. Mountfield se dostal ke kotouči až v přesilové hře na konci druhé třetiny. Domácí Cikánek si ale všechny střely hravě pohlídal.

Začátek závěrečného dějství byl jako na houpačce. Po rychlé akci hostů, kdy se po levém křídle protlačil Petr Beránek, se ke kotouči dostali zase domácí. Tomas to zkoušel individuálně, ale na dvojici tvrdých obránců nestačil. Orli polevili ve své agresivitě a teď to byli oni, kteří si museli hlídat prostor před Cikánkem.

Ve čtyřicáté šesté minutě se do pěkné šance dostal Peter Pucher. Jeho snažení dostat puk za brankovou čáru ale bylo neúspěšné. Znojmo se dále tlačilo před Sáblíkovu branku a pokoušelo štěstí ze všech úhlů. Hradecký gólman byl ale pozorný a nepropustil jedinou ze střel. Gólem zaváněla až akce Bartoš-Číp, kdy se oba hráči dostali do úniku. Bartoš ale volil samostatnou akci a jeho pokus hostující gólman vyrazil nad branku. Pět minut před zazněním závěrečné sirény už Orli nebyli tak aktivní. Hosté se častěji dostávali za modrou a kombinovali. Cikánek byl ale pozorný a do konce zápasu už za svoje záda nepustil jedinou branku.

Ohlasy trenérů

Jiří Režnar (Znojmo): Byl to poslední domácí zápas před ligou a tomu odpovídal i ten náboj. Začali jsme dobře, dostali jsme se do dvougólového vedení, ale pak jsme inkasovali špatné góly. Po třetině jsme si řekli, že musíme hrát disciplinovaně a od té doby to vypadalo, myslím si, slušně.

Peter Draisaitl (Hradec Králové): Soupeř měl lepší vstup do utkání, my jsme to potom otočili, ale ve druhé třetině nám to tam napadalo. Přivezli jsme sem hodně juniorů a bylo vidět, že ještě mají s tím seniorským hokejem problémy. Hodně hráčů, kteří na tom nejsou zdravotně dobře, zůstalo doma, takže to nejdůležitější dnes bylo, že se nám nezranil nikdo další.