1:0, 2:3, 0:0 - 0:1
1/3
2/3

Důležité dva body přilétají do orlího hnízda

Znojemští hokejisté se ve fehérvárském pekle chvíli rozkoukávali a dovolili soupeři dvougólový náskok. Poté však rozvířili vzduch nad horkým maďarským ledem, bleskově vyrovnali a v prodloužení vydolovali bod navíc.

Orli se svému maďarskému soupeři postavili podruhé běhen osmačtyřiceti hodin a stejně jako v duelu na jihu Moravy, tak i ve Fehérváru se jako první zapotil znojemský gólman Landsman. Úvodní dějství přineslo poměrně dost střeleckých příležitostí na obou stranách. Domácí hrozili především z brejkových situací, díky nimž se dostal do samostatného úniku Kovács, jehož pokus zastavil Landsman až na brankové čáře, později jej napodobil Mihály.

Znojmo ostřelovalo Zoltána Hetényiho ze všech palebných pozic, od modré to zkoušeli Pojkar či Kolarz, po Podešvově zadovce měl blízko ke gólu Pucher. Skóre se však pohnulo až v patnácté minutě, kdy se nepokrytý Adam Naglich svezl k pravé tyčce a prohodil puk mezi betonem a lapačkou brankáře.

Prostřední třetina přinesla hned ve své první minutě dva bleskové góly. Nejprve trochu nešťastně pro Znojmo navýšil fehérvárské vedení Andrew Sarauer. Ten napálil do odkryté části klece volně ležící puk, který se objevil pod betonem Landsmana. Po necelých dvaceti vteřinách pak snížil na rozdíl jedné branky Martin Podešva.

Uběhly další dvě minuty a Čertům bylo opět veseleji. Po zaváhání na znojemské obranné modré čáře se ostrou střelou z mezikruží prosadil Bence Szirányi, jenž zároveň vyhnal Landsmana z hostující svatyně, kde se objevil Sasu Hovi. Také finský gólman musel brzy řešit další samostatný únik, tentokrát v podání Sertiche.

Orli jakoby čekali na polovinu utkání. Těsně po jejím odeznění se jim podařilo odčarovat kouzlo Zoltána Hetényiho hned dvakrát. Peter Pucher se prezentoval překrásnou střelou do horního růžku a o chvíli později si svůj premiérový zásah ve znojemském dresu připsal útočník Tomáš Jiránek, jenž po vyhraném buly poslal puk pod břevno.

Také ve třetí části hry potvrzovali znojemští hokejisté svou střeleckou převahu. Hetényi měl plné ruce práce s pokusem Puchera či s ránou Štacha od modré čáry. Domácí nadále hrozili především z brejků, po jednom z nich podržel svůj tým Hovi, který vyrazil puk vyslaný z hole Mihályho.

Časomíra ukrajovala další a další minuty a skóre zůstávalo na číslech 3:3. V samotném závěru mohl ještě rozhodnout Fiala, ale v úniku minul fehérvárskou klec. Třicet vteřin před sirénou usedl na trestnou lavici znojemský útočník Blatný, Orli však kritickou situaci ustáli.

Se zbytkem oslabení si poradili i v prodloužení a v čase 62:33 vystřelil bekhendovým blafákem bod navíc pro Jihomoravany Antonín Bořuta.