O<sub>2</sub> Extraliga - ne 17. 9. 2006
Zlín

Eratova branka přišla pozdě, Znojmo ve Zlíně neuspělo

Z l í n – Rozjeté Hamé Medvědy nezastavili ani Orli, kteří se proti brankáři Igoru Murínovi prosadili pouze jednou. Eratova branka 36 vteřin před koncem závěrečné třetiny sice připravila domácího gólmana o druhé čisté konto v řadě, pro Znojmo však přišla příliš pozdě. Vyrovnat již Orli nestihli a Zlín si tak díky trefám Ivana Rachůnka a Jaroslava Kristka připsal páté vítězství v řadě. Orli zůstávájí po pátém kole na pátém místě tabulky.
Mužstvo Znojma přijelo na led Hamé s kvalitní defenzívou, se kterou si po celou první třetinu nevěděli zlínští útočníci rady. Největší šanci Medvědů měl po přihrávce Rachůnka Čech, ale z prostoru mezi kruhy trefil jen připraveného Trvaje. Na druhé straně mohl po nedůrazném vyhození Marušáka skórovat Bičánek, ale i Murín byl připravený.

Hned vzápětí si Orli zahráli první přesilovou hru, během ní však ani jednou nevystřelili na branku. Už při plném počtu hráčů na ledě střílel nebezpečně Galvas, jeho projektil skončil po zásahu Trvaje na ochranné síti. Také Zlínští měli výhodu přesilovky, na modré však chyboval Hamrlík a Znojmo se dostalo do brejku. Své zaváhání "napravil" zlínský obránce faulem a zamířil na trestnou lavici. Hra ve čtyřech hráčích na každé straně žádnou šanci nenabídla, stejně jako přesilové hry, kterých viděli diváci v první části hry víc než dost.

Stejný obrázek hry byl k vidění i ve druhé třetině. Na jejím začátku měl velkou možnost Jareš, ale bekhendem nedokázal Murína prostřelit. Na druhé straně zahrozil po přihrávce Kubiše Balán, v rozhodující chvíli však nedokázal přesně trefit puk. Medvědi se radovali z branky až v následné přesilovce, Hamrlíkovu tvrdou ránu dorazil za bezmocného Trvaje Rachůnek.

Možnost na srovnání dostali Znojemští při své další přesilovce, nakonec ale byli rádi, že při úniku Kristka nedostali branku. Ve druhé části hry se gólmani příliš nezapotili, největší šanci Znojma doslova "zazdil" Pucher. Ze tří metrů nedokázal trefit prázdnou branku. Na druhé straně měl slušnou šanci Sekeráš, kterého našel mezi kruhy Čech. Jeho tvrdá rána skončila na výstroji znojemského brankáře. V závěru třetiny po Kašpaříkově důrazném obtočení se kolem branky dorazil puk do sítě Kristek. Dokonce druhé třetiny zbývalo pouhých 18 vteřin.

V úvodu poslední třetiny hry ujížděli na bránícího Noska dva hosté a Murín musel prokázat dobrý postřeh. Orli se i nadále tlačili přes hbité útočníky ke zlínské brance, paradoxně nejméně nebezpeční byli při vlastních přesilovkách. Agresivně napadající Medvědi svého gólmana nevystavovali žádnému velkému nebezpečí.

Dvě a půl minuty před koncem zápasu si hosté vybrali oddechový čas a na led nastoupili o jednoho hráče posíleni. Diváci pak už už potřetí volali "gól", jenže puk si to dvakrát namířil jen do boční části opuštěné branky. Navíc přišlo i zdramatizování, když Dopita jako tank najel před Murína a u tyčky zkazil druhou nulu zlínského kouzelníka v řadě Roman Erat. Naneštěstí pro hosty časomíře v tu chvíli zbývala k ukrojení pouhá půlminutka a v té Medvědi soupeře téměř vůbec nepustili k puku.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Do utkání jsme vstupovali s respektem, protože na Znojmo jsme měli velmi dobré reference. Odehráli jsme vyrovnaný zápas, se ziskem tří bodů jsme spokojení, ale moc se nám nelíbil závěr. V posledních třech minutách jsme soupeři dovolili, aby nám zkomplikoval život, ale naštěstí toho využil jen jednou. Závěr jsme měli odehrát mnohem taktičtěji."

Miloslav Hořava (Znojmo): "Myslím si, že oba týmy se svými výkony podílely na velice kvalitním zápase. Věděli jsme, že Zlín má vynikající mužstvo a ne náhodou vede extraligu. Domácí splnili roli favorita, i když v závěru jsme mohli získat alespoň bod. S hrou i přístupem našich hráčů jsem spokojený, musím mužstvo pochválit."