Jesenice
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. MLJ (5:1)

Druhý čtvrtfinálový zápas přinesl opravdu vynikající podívanou. Jakmile Orli vstoupili na led, začali ukazovat soupeři svoji sílu. První střela z jejich strany ale skončila v náručí připraveného Kogovseka. Hosté chtěli domácím jejich agresivitu oplatit, udržet se v útočném pásmu pro ně ale byl nadlidský výkon. Znojemská obrana pracovala velmi důsledně a Slovincům nedovolovala pobyt před Geržem delší, než několik vteřin.

Hosté měli potíže a Kogovsek musel čelit několika nebezpečným střelám. Jak Bronislav Fruhwirt, tak Jan Bulín ale neuspěli. Hra se poté na chvilku uklidnila a k puku se dostali i hosté. Ti ale kroužili jen ve vlastní třetině ve snaze opustit prostor před Kogovsekem. V jedenácté minutě zahrozil Kuntoš, když vyslal slibnou dělovku od modré čáry. Puk jen o centimetry minul pravou tyčku hostující klece. Ani následný pokus Bronislava Fruhwirta z mezikruží skóre zápasu neotevřel.

Ve třinácté minutě se hosté dopustili chyby v podobě faulu. Orli na nic nečekali a o deset vteřin později této hrubky ze strany hostů využili. Jiří Kuntoš zachytil puk v pravém kruhu a ihned poslal přihrávku skrz několik clonících slovinských hráčů směrem k levé tyčce Kogovsekovy brány. Tam už stál připravený Jan Bulín, který elegantně nasměroval puk do levého horního růžku.

Jakmile ale hostům naskočil do hry pátý hráč, chystalo se pro domácí nemilé překvapení. V devatenácté minutě utkání se na světelné tabuli rozsvítila jednička také u kolonky hostů. Svetina se Sturmem najížděli před Geržu za stavu dva na jednoho. Nejdříve se snažil prosadit první jmenovaný. Ačkoliv si s jeho pokusem domácí brankář dokázal poradit, byl to stavební kámen vyrovnávací branky. Domácí gólman vyjel z klece a snažil se puk zalehnout, ten se ale posunul směrem k najíždějícímu Eriku Svetinovi, jenž neměl nejmenší potíže dorazit jej do volného prostoru.

Druhé dějství začali agresivněji hosté, kteří se ihned vydali proti domácímu brankáři. Ten ale veškeré nebezpečí rychle zažehnal. Pak se touše ujali opět domácí hokejisté, kteří další přesilovou hru rychle přetavili v druhou branku. Jan Bulín upravil střelu Zdenka Brabce od modré a poslal puk skulinkou mezi betony hostujícího maskovaného muže rovnou do sítě – 2:1. Jesenice se ani z předchozího oslabení nepoučila a znovu dala znojemským šanci, kterou nepohrdli. Po necelé minutě přesilové hry tedy znojemští slavili další gól.

Kruckovyčovu dělovku od modré čáry upravil ještě v prostoru mezi kruhy David Janás - 3:1. O chvilku později byla k vidění další pěkná akce. V pravém kruhu zpracovával kotouč opět Janás, který pak volil přihrávku těsně před hostující klec, kam najížděl Jan Bulín. Nejlepší střelec z domácích ale v rozhodujícím okamžiku neuspěl.

Poté dostali svoji šanci také Slovinci. Sodja ujížděl společně s Rajsarem proti Geržovi. Domácí obrana jim stačila, ale hosté vypadali velmi odhodlaně. První jmenovaný se rozhodl, že roli střelce vezme na sebe. Z těsné blízkosti tak vystřelil. Domácí gólman celou situaci přečetl a pohlídal si prostor u pravé tyčky, kam hostující útočník mířil. Puk pak skončil vyražen na druhou stranu brány. Rajsar by měl ještě šanci, kdyby nebylo výborné znojemské obrany.

Po vyloučení na znojemské straně snaha ze strany Slovinců ještě narostla. Erik Svetina si chvilku vyměňoval puk na modré se Stojanem. Nakonec se po chvíli rozhodl vystřelit. Domácí brankář ale stihl betony srazit včas k sobě a nepropustil tak skrze ně ani Korosecovu dorážku. To ale bylo ze strany hostů na dlouho dobu vše. Pak už se u puku zdržovali zase jen domácí hokejisté. Patrik Bulín zkusil své štěstí od pravého kruhu, Kogovsek jeho pokus ale dokázal vyrazit.

Hosté pak nastoupili do závěrečného dějství s vidinou vyrovnání. Nepřesné přihrávky jim ale bránily v založení jakékoliv akce. Naproti tomu Orli stále odváděli na ledě dobrou práci a ohrožovali prostor před hostující klecí. Dvakrát za sebou se snažil prosadit David Janás. Poprvé jeho dělovka od modré čáry natrefila jen zadní mantinel, podruhé už mířil o něco přesněji. Do jeho střely se ale na poslední chvíli přimotal jeden z hostujících hráčů a puk tak nakonec ke Kogovsekově kleci ani nedoputoval.

Ve čtyřicáté čtvrté minutě opět bylo na ledě na co koukat. David Janás se dostal k puku a od mantinelu poslal přihrávku na zcela volného Oščádala. Druhý jmenovaný neměl za sebou, ani před sebou nikoho, kdo by mu bránil v jeho cestě proti Kogovsekovi. Neměl dostatečně velkou rychlost a puk se klouzal po ledu rychleji, než znojemský útočník. Hostující brankář ve výsledku nemusel čelit žádné významné střele.

O chvíli později Kosnar vyslal dělovku z pravého kruhu do skrumáže těl před slovinskou brankou. V tomto prostoru se pak nejrychleji zorientoval Jonáš Růžička, jenž dorazil za brankovou čáru čtvrtý kotouč. I když už domácí měli vítězství jisté, přesto nenechali nic náhodě a deset minut před zazněním závěrečné sirény zpečetili svoje vítězství pátou brankou. Úžasná spolupráce Zmeškala s Kosnarem tak přinesla další radost na znojemské střídačce. První jmenovaný si najel do pravého kruhu odkud poslal přihrávku blíže k levé tyčce na hůl Martina Kosnara. Ten pak prudkou střelou k bližší tyčce poslal puk za záda hostujícího gólmana - 5:1.

Miroslav Vybíral (Znojmo): Na utkání jsme se připravili velmi dobře a jsem rád, že kluci splinili taktické pokyny do puntíku. Za stavu 6:1 jsme si v Jesenici uvědomili, že můžeme s tímto soupeřem hrát a dneska jsme to ukázali. Byli jsme v zápase jednoznačně lepší a klukům chci moc poděkovat.