1:0, 0:3, 2:2
1/3
2/3

Fantastický Yellow Horn zavelel k vítězství

Po reprezentační pauze Orli znovu zakusili chuť výhry a nabitou část druhé poloviny listopadu odstartovali tříbodovým ziskem. Velký díl zásluh patří i znojemskému Yellow Hornovi, jenž stál u čtyř z pěti branek svého týmu, dvě pak sám náčelník vstřelil.

Po dvoutýdenní pauze se znojemští hokejisté opět představili v mistrovském duelu. Už o den dříve odcestovali do slovinské Lublaně, kde se postavili domácím ve druhém letošním vzájemném zápolení. To první opanovali Orli suverénním způsobem 7:2.

A velmi aktivně si počínali i v úvodu odvety. Hned zkraje sice museli čelit početní výhodě soupeře, poté se ale sami osmělili a své soky výrazně přestříleli. V těsné blízkosti před Royovou klecí nebezpečně operoval Lattner, žádná z jeho dorážek však nemířila do černého. Také v přesilové hře hosté dokazovali střeleckou nadvládu, skvělý Roy ale prokazoval své kvality. Znojmo doplatilo až na vyloučení v závěru třetiny. Přesilovkovou trefou z 20. minuty, kterou ještě navíc musel prozkoumat i videorozhodčí, se Lublaň zásluhou Mihy Logara dostala do vedení.

Znojemská jasná převaha byla korunována až na startu prostředního dějství. Jan Lattner přesně zacílil rovněž v přesilové hře a z bezprostřední blízkosti sklepl kotouč za záda gólmana. Stačilo dalších devadesát vteřin a Orli předvedli bleskový obrat skóre. Z úniku se po forhendovém blafáku mohl radovat David Bartoš.

Český celek i nadále vyvíjel na Slovince tlak a domácí s ním jen těžko bojovali. Střel na Nechvátala vysílali jen poskrovnu a sami se měli co otáčet. Štěstí při nich stálo v polovině utkání, kdy Martin Podešva nastřelil po úniku tyč lublaňské svatyně. Draci poté prokázali bojovné srdce při ubránění znojemské početní výhody v poměru 5:3. Ale pouhých jedenáct vteřin před druhou sirénou opět zaburácela znojemská střídačka, která mohla pogratulovat po pohledné akci dua Šedivý a Yellow Horn právě Coltonu Yellow Hornovi, jenž od tyčky opět prostřelil domácího maskovaného muže.

Vstup do závěrečné části hry však sedl o poznání lépe Lublani. Ta již ve 42. minutě snížila z hokejky Gregora Koblara. A poté, co spálil svou obrovskou šanci Yellow Horn, se Slovinci dočkali vyrovnání. Stupňující se tlak domácích přetavil v gól David Planko a s body pro Orly to začínalo vypadat všelijak.

Ovšem pozor! Znojmo má ve svých řadách náčelníka Yellow Horna, který rezolutně odmítl cokoliv jiného než tři body. Jen několik málo minutek se draci mohli těšit remízovému stavu, pak ale Colton Yellow Horn šikovnou tečí znovu udeřil a posunul skóre na čísla 3:4. V dramatickém závěru bylo po posunutí znojemské brány nařízeno trestné střílení, jenže Sotlarovi při něm sjel puk z hole a zlomený slovinský celek pak ještě definitivně srazil ke dnu Branislav Rehuš, který necelé dvě minuty před koncem upravil do prázdné branky na 3:5.