0:0, 2:2, 1:1
1/3
2/3

Generálka na ligu vyšla, Orli zvítězili v nájezdech

<em>Znojmo</em> - Po nepříliš povedeném pondělním vystoupení hokejisté Znojma zvládli poslední test před nedělní premiérou v mezinárodní lize EBEL. Na ledě Jihlavy sice prohrávali a znovu se dlouho nemohli prosadit, poté ale svou první branku po návratu do orlího dresu vstřelil Peter Pucher, následovali jej David Hájek, Jan Šeda a po vyrovnání domácích v samostatných nájezdech také Vladimír Říha, jehož jediný proměněný nájezd rozhodl o vítězství Orlů.

Fanoušci, kteří si našli cestu na Horácký zimní stadion si mohli vyzkoušet zbrusu nové sedačky, kterými byl stánek Dukly v nedávné době osazen. Zpočátku jim ale hokejisté obou celků příliš radosti nedělali.

Již od úvodního hvizdu se hrál velmi nepohledný hokej. Dojem kazil především velmi přísný metr, který nastolil hlavní sudí utkání Paulík. Hned v první dvacetiminutovce bylo vyloučeno hned 7 hráčů. Hra tím pádem nemohla mít potřebný spád. Jedním z mála kvalitních pokusů se prezentoval Adam Zeman, který ranou z mezikruží vystrašil Kacetla. Ten ale vedení Dukly nepřipustil. Na druhé straně při úniku minul Vladimír Říha. Více vzrušení již chudá první třetina nepřinesla.

Začátek periody následující byl o něčem jiném. Aktivní hra se Dukle hned zkraje vyplatila. Kotouče se chopil Aleš Padělek, zavezl ho do útočného pásma a s neomylnou přesností vypálil nad pravý beton Kacetla – 1:0. Hlavní sudí pokračoval stále v nastoleném trendu vylučování. Jako prvním se početní výhodu podařilo využít hráčům hostí. Zručnost prokázal Peter Pucher, když střelou švihem vymetl pravý růžek domácí branky – 1:1. Nedlouho poté se ale radovala opět Dukla. V čase 30:46 poslal před branku hostí střílenou přihrávku Kris Grundmanis, Aleši Padělkovi pak stačilo pouze nastavit hůl a tečovat – 2:1.Už to vypadalo, že půjdou jihlavští hokejisté do kabin s náskokem. Realita ale byla jiná. Minutu a čtyři vteřiny před koncem třetiny se od modré tvrdou ranou nekompromisně prosadil David Hájek – 2:2.

Jak Orli druhé dějství končili, tak třetí načali. Hned v čase 41:01 se totiž nadvakrát prosadil dorážející Jan Šeda - 2:3. Jihlavší se ale nenechali zastrašit, a gólová přestřelka pokračovala. Na časomíře poskočilo pouhých 28 vteřin, když zvedal ruce nad hlavu Adam Zeman. Po nahození Michala Jeslínka s přehledem zavezl kotouč do brány – 3:3. Po této brance se začal hrát velice aktivní hokej. Hrálo se nahoru dolů, žádný z hráčů nenechal soupeři ani milimetr ledu. Ve 47. minutě měla na holi vedoucí gól Petr Domin. Pokoušel se zakončit z otočky, ale kotouč byl proti a na poslední chvíli mu sklouzl z čepele. V závěru utkání se Orli několikrát domácím zle zatopili. Borci v červenožlutých dresech nápor hostí přečkali bez úhony, a tak následovaly samostatné nájezdy. V nich se stal jediným úspěšným exekutorem Vladimír Říha – 3:4. Hosté tak urvali vítězství 4:3 po samostaných nájezdech.

Znojemští Orli zvládli generálku před vstupem do EBEL ligy na jedničku, domácí před sebou mají ještě jeden přípravný zápas, ve kterém si mohou napravit reputaci.

Petr Vlk (Jihlava): Utkání bylo stejné, jako všechna utkání se Znojmem, hodně bruslení, důrazu. V obranném pásmu jsme měli pár horších věcí, na kterých je třeba pracovat. Byly tam ale i dobré věci, takže bych výkon nehanil. Máme na práci ještě týden, kdy je začátek soutěže. Na některých věcech se ale bude muset pracovat celou sezonu.

Karel Soudek (Znojmo): Odehráli jsme dobré utkání, hráli jsme s nasazením. Vzadu jsme ale udělali dvě chyby, kterým jsme soupeři přihráli. Z toho pak následně padly dvě branky. Nelíbily se mi některé zbytečné fauly, které nás dostávaly do oslabení. Jinak ale zápas proběhl tak, jak jsme chtěli.