Plzeň
1/3
2/3

Gólovou přestřelku vyhrálo Znojmo

<i>Znojmo</i> - Oproti zápasu s Českými Budějovicemi si Orli s chutí zastříleli. V první třetině sice vsítili jen jednu branku zásluhou Aleše Padělka, ve druhé třetině však během 6 minut zvýšili už na 4:0. Plzeň stihla ještě do konce třetiny snížit na rozdíl dvou branek, třetí část však patřila znovu domácím, kteří přidali další dvě branky zásluhou Pavlů Selingra a Mojžíše. Hosté stihli ještě jednou korigovat stav, ovšem konečnou podobu dal výsledku svým druhým gólem v zápase znovu Selingr. Znojmo tak oplatilo Plzni porážku z prvního pohárového utkání.

Do začátku utkání vstoupilo aktivněji Znojmo, ale svou převahu v úvodní desetiminutovce nedokázalo zužitkovat. Poté Plzeň, která nechala dnes odpočívat některé hráče základní sestavy, hru vyrovnala, avšak na ledě bylo k vidění spíše vylučování než pohledný hokej. Domácí se však přeci jen prosadili, když tečovanou střelu Jareše doklepl za Štelmachova záda Padělek. Oba týmy si vyzkoušeli dokonce dvojnásobnou přesilovku, ale na obou stranách skončila bez gólového efektu.

V druhé třetině se s góly roztrhl pytel a padlo jich celkem pět. Znojemští se nejdříve dostali do vysokého vedení 4:0, když se po pěkných akcích trefili Erat, Kucharczyk a Procházka. Následně ovšem značně polevili a hosté dokázali dvakrát využít nedůslednosti v domácí obraně. První kotouč musel Kameš lovit ze své sítě po střele Vampoly a tentýž hráč připravil lahůdku pro Laše, jenž těsně před druhou přestávkou snížil na rozdíl dvou branek.

Gólové hody pokračovali i v závěrečné dvacetiminutovce. Orli znovu zabrali a nedopustili žádné drama. Pátý gól do plzeňské sítě přidal Selingr, který využil chytrou přihrávku Bičánka. O šest minut později vrátil domácím čtyřbrankové vedení Mojžíš. Lasselsberger dokázal ještě jednou překonat Kameše, když prokázal dobrý přehled Vampola. Poslední slovo však mělo Znojmo, za které uzavřel skóre svou druhou přesnou trefou Selingr.

Václav Sýkora (Znojmo): V dnešním zápase jsme se chtěli trošku rehabilitovat za výkon ve včerejším zápase proti Budějovicím, kdy jsme hlavně ve druhé třetině odvedli velice špatný výkon. Když jsme viděli soupisku Plzně před zápasem, tak jsme hráče upozorňovali na to, že v žádném případě nesmíme zápas podcenit. Chtěli jsme, aby se hráči soustředili na svůj výkon a odvedli to, co jsme si před zápasem řekli. Z části se nám to podařilo, z části ještě ne. V naší hře je stále ještě mnoho chyb. Množství vstřelených branek je pozitivní, ale byly tam momenty, kdy jsme pod dojmem dostatečného vedení, nechali zbytečně soupeře dát branky. Hrálo se mnoho přesilovek, ale nám se moc nevedly, využili jsme snad desátou jedenáctou. Chtěli jsme po předchozích zápasech udělat nějaké změny, prohodit složení útoků, vyzkoušet jiné varianty, abychom byli produktivnější.

František Černý (Plzeň): Z mého pohledu byla první třetina dobrá, přežili jsme několik oslabení a neinkasovali jsme. Ve druhé třetině nám utekl začátek, přesto si myslím, že první dvě třetiny jsme nehráli špatně. Podařilo se nám i snížit na 2:4. Celý zápas jsme byli pod tlakem a byla jen otázka času, kdy góly přijdou. Ty nám napadaly v závěrečné třetině, Znojmo nám zase uteklo o další dva góly. Soupeř byl po celý zápas lepší a víc se snažil vyhrát. Máme hrozně nabitý program, proto jsme přijeli s jedenácti juniory, v noci odjíždíme na turnaj do Dánska.