EBEL - pá 18. 12. 2015
Graz

Graz odjíždí s šestibrankovou nadílkou, gólman Fučík slaví první nulu

Předvánoční utkání znojemských hokejistů přineslo výbornou podívanou. Své vítězství Orli vybojovali již v první třetině, kdy do soupeřovy sítě poslali hned pět kotoučů. Hosté se sice dostali k několika nebezpečným situacím, bezchybný Tomáš Fučík ale za svá záda nepustil jedinou střelu.

Poslední předvánoční domácí zápas Orlů otevřela prskavková přehlídka diváků, kteří „prozářili“ nástup obou týmů na led. Ani znojemští hokejisté na sebe nenechali dlouho čekat a rozsvítili červené světlo za zády Höneckla již ve čtvrté minutě. Antonín Bořuta se v přesilové hře protlačil po křídle před gólmana a prudkou ránou kolem vyrážečky poprvé pohnul se skóre.

Znojmo mělo nad soupeřem obrovskou převahu a Fučík se zapotil jen při své minele v rozehrávce. Tlak Orlů vyústil v další vlnu radosti solidně zaplněných tribun. Štachovo nahození od modré čáry šikovně tečoval Martin Podešva. Dominance domácích gradovala i nadále a Peter Pucher byl na ledě i u třetího gólu svého týmu. Slovenský centr šikovně našel před bránou Martina Podešvu, který výbornou souhru vyšperkoval dokonalým zmatením obrany i Höneckla a forhendem přesně zakončil. Zkáza Grazu měla ale ještě čtvrté pokračování. Colton Yellow Horn si po přihrávce z rohu kluziště povodil puk i gólmana a zavěsil do horního růžku.

Pátý zásah uštědřili Znojemští svému soupeři v 18. minutě. Radek Číp měl sám před bránou velmi usnadněnou práci a propálil Höneckla bez větších potíží.

Také prostřední dějství se z větší části odehrávalo před rakouskou klecí. Jednu z mála šancí před Fučíkem měl na své holi Mitchell, ale domácí gólman byl pozorný. U brány Grazu bylo o poznání živěji, Beroun nastřelil tyčku, padlo i několik dobrých ran od modré čáry, Rehuš zase z bezprostřední blízkosti přestřelil. Největší šance Grazu přišla až v posledních vteřinách třetiny, kdy v početní výhodě pět na tři nedokázal Almtorp z prostoru u levé tyče protlačit kotouč mezi betony Fučíka.

Začátek třetí periody demonstroval v celém svém rozsahu střeleckou smůlu Jana Lattnera, který promarnil hned dvě velké šance za sebou. I nadále ale hra patřila jednoznačně Orlům. Ti si svůj luxusní náskok střežili, a i přes pár zmatků v rozehrávce nedovolovali sebemenší zdramatizování duelu. Naopak další pojistku přidal pět minut před sirénou po pohotové dorážce Branislav Rehuš.

Boj o Fučíkovu nulu přišel na řadu při vyloučení Bartoše. Domácí gólman se ale mohl spolehnout na bránící hráče i svůj velmi dobrý výkon, kterým výrazně dopomohl Znojmu k zisku tří bodů.

Ohlasy trenérů

Jiří Režnar (Znojmo): Včera hrál Graz s Dornbirnem, na jejich zápas jsme se podívali a náš plán byl dostat soupeře již od začátku pod tlak. To se klukům v první třetině povedlo, zbytek zápasu se odvíjel v podobném rytmu. I po první části jsem ale hráče upozornil, že nesmíme přestat hrát, Kanaďané v týmu Grazu jsou jiní hráči než v Česku a pořád hrají na sebe, jsou lační po bodech. Pořád bruslí a i když prohrávají pět nula, tak to pro ně nic neznamená.
Hráčům se občas dalo i něco vytknout, špatná přihrávka, nepřesný timing. To jsou ale věci, které si rozebereme na tréninku a budeme je i nadále zlepšovat. Dnes hrály všechny lajny přesně to, co jsme jim řekli. Proti Grazu sice všechny skórovaly, ale když bude hrát dobře pětka do defenzivy a nedostane gól, tak jí také nic vytknout nemůžu.