Tábor
1/3
2/3

I proti Táboru se Orlům střelecky dařilo

<em>Znojmo</em> - Po Havlíčkově Brodu si Znojmo připsalo druhé vítězství v Regionálním poháru, tentokrát proti mužstvu Tábora. Gólově se nejvíce dařilo mladému útočníku Třince, který je ve Znojmě na zkoušku, Tomáši Vrbovi, jenž zaznamenal hattrick. V závěrečné části pak ještě přidal čtvrtý gól Vyletelka. Brankář Panec navíc udržel čisté konto.

V úvodních šesti minutách, které se odehrály bez jediného hvizdu arbitrů, si oba dva celky dokázaly vytvořit dobré střelecké akce. Z domácích to dvakrát od modré vyzkoušel Kolafa, ale gólman Klestil byl pozorný stejně jako jeho protějšek Panec, jenž zlikvidoval šanci Mrkvičky. V následujících okamžicích měli jasnou převahu znojemští hráči. Především to byli ti, kteří tu působí na zkoušku. Přes osm set diváků se dočkalo první branky v šestnácté minutě, když pohlednou souhru předvedlo třinecké duo Martin Podešva – Tomáš Vrba. První jmenovaný našel u táborské branky volného Tomáše Vrbu, který zasadil puk do horního růžku klece – 1:0. Zbytek třetiny dohrávali hosté v početní výhodě, ale znojemský gólman střely Zíba i Kudrny s přehledem zlikvidoval.

Ve druhé dvacetiminutovce pokračovala přesilovka hostů. Gól na holi měl Šperger, jenž obdržel puk zpoza branky a octl se tak před Pancem zcela osamocen, ovšem při koncovce minul. To mohl potrestat znojemský Sojčík, ale z mezikruží trefil jen Klestilovo rameno. Následně se naskytla početní převaha Orlům. Několik střel od modré vyslal Horák, ale stav se nyní neměnil. To se již nedá říct o sedmadvacáté minutě, když se role střelce od ofsajdové čáry ujal Tomáš Vrba a dobře clonící hráči zajistili puku hladký průnik do táborské klece – 2:0. Šance si vytvářeli však i znojemští hráči, kteří v klubu působí již delší dobu. Sojčík s Vyletelkou předvedli akci dva na jednoho, ovšem v poslední chvíli je o kotouč připravil bránící hráč. V následujících okamžicích hned dvakrát prověřil lapačku Klestila Kubica. Když šlo Znojmo do čtyř, osamostatnil se Tomáš Vrba a střelou mezi betony si připsal hattrick – 3:0.

I ve třetím dějství měli Orli herní převahu. Gólman Panec se příliš nezapotil, naopak Klestil měl plné ruce práce s domácími hráči. V jednačtyřicáté minutě poslal puk na branku Česnek. Táborský gólman jej se štěstím vyrazil před sebe, ovšem na dorážku Tomáše Vyletelky byl již krátký. O pět minut později vykoukli z obranného pásma i hosté, ale Nedorost znojemskou klec přestřelil. V další akci dvojice Česnek – Vyletelka tentokrát druhý zmiňovaný trefil jen tyč. Jarůšek v polovině třetiny musel jistě proklínat svého výrobce holí, když při zakončení jedné z tutových šancí, hokejka selhala a zlomila se. V závěru zápasu gólman Panec několika zákroky proti táborským kohoutům uhájil své čisté konto, a tak jeho barvy mohly slavit další výhru v Regionálním poháru.

Po závěrečné siréně si pětice hráčů z každého týmu vyzkoušela ještě samostatné nájezdy. Za domácí tým se prosadili pouze Staněk a Podešva. Česnek, Kubica ani Jarůšek na Klestila nevyzráli. To táborská strana byla na nájezdy úspěšnější, když čisté trefy zaznamenali Matušík, Mrkvička a Kostourek.

Karel Soudek (Znojmo): Dnes nás soupeř moc neprověřil, co se týče obrany, jelikož většinu času jsme strávili na jeho polovině, takže z tohoto pohledu mě to neuspokojilo. Co se týče útočné hry, tak jsme si vytvořili spoustu možností, ale nebylo to úplně stoprocentní v koncovce. Tyto zápasy se těžko hodnotí. Zkoušíme nové hráče a ani Tábor nepřijel v plné sestavě.

Vladimír Kýhos (Tábor): My jsme sem přijeli s málo hráči. Hráli jsme na tři pětky, a to jedna byla juniorská. Máme za sebou teprve týden na ledě a bylo to znát. Znojmo bylo silnější a lépe se pohybovalo. Mně zápas ukázal dost o hráčích, které neznám, takže jsem si mohl udělat obrázek. Myslím si, že jsme ani tady v té sestavě neodehráli špatný zápas. Dostali jsme tři góly v oslabení. Je to první utkání, tak jsem spokojený.