Jedna branka na vítězství Orlům nestačila

11.11.2003 | HoR, GaZ

Z n o j m o - Druhé letošní střetnutí se Zlínem dospělo opět do prodloužení. Tentokrát však remízový stav nezůstal zachován, když sedmnáct sekund před koncem prodloužení zajistil Barinka dvoubodový zisk Medvědům. V utkání se proti sobě postavili brankáři Slávik a Altrichter, kteří byli loňskou brankářskou dvojicí Znojma ve vyřazovacích bojích. Jediný Pucher dokázal z mnoha šancí Orlů překonat skvěle chytajícího Altrichtera.

21.kolo, úterý 11. 11. 2003, 17:30, Hostan Aréna Znojmo
Zlín
po prodloužení
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 - 0:1
Branky: 32. Pucher (Uram) - 53. Záhorovský (Barinka), 65. Barinka (Tesařík, Vlach). Rozhodčí: Jebavý - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 3.129. Střely na branku: 45:39. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Hráčské statistiky

ORLI ZNOJMO: Slávik - Havíř, Němeček, Benák, Mojžíš, Snopek, Křetínský - Erat, Pucher, Uram - Plášek, Haman, Barus - Mikulík, Pardavý, Rataj - M. Procházka, Ludvík, Hradecký
Aukro Berani Zlín: Altrichter - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Zubíček, Nosek, Macholda - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, Jenáček, Weissmann - Okál, Vlach, Záhorovský - Mokrejš

Souboj dvou bývalých spluhráčů Slávika a Altrichtera vyzněl lépe pro zlínského gólmana. Ten měl v utkání v mnoha situacích štěstí, když dobře najíždějící útočníci netrefili hlavně precizní gólové přihrávky Urama. První polovinu první třetiny bylo Znojmo lepší, vyvíjelo větší tlak, který ale nedokázalo gólově vyjádřit. Puk několikrát poskakoval před Altrichterem, ale zlínská obrana nedopustila, aby puk za jeho záda někdo ze znojemských útočníků dorazil. Ve slibných šancích se ocitli Erat, Pardavý, Pucher a Benák. Obávaná první řada Medvědů si nedokázala vyvinout tlak a v podstatě Slávika vážně neohrozila.

Druhá třetina probíhala ve zvýšeném tlaku Znojma, který Zlín eliminoval zvýšeným důrazem a pozorným bráněním nebezpečných protiútoků. Mnoho akcí Orlů zastavili velmi nepřesní čároví rozhodčí, kteří zastavovali hrozící nebezpečí již na modré čáře a také podivně posuzovali vyhazování puků přes celé kluziště. Po několika nevyužitých pěkných kombinací se nakonec podařilo domácím vstřelit gól. Benák ztlumil vyhazovaný puk na své hrudi, rychle rozehrál na Urama a Pucher poslední ze tří dorážek dopravil za Altrichterova záda. Vzápětí po brance dostalo Znojmo příležitost 4 minuty přesilovou hru, kterou po necelých dvou a půl minutách přerušilo Němečkovo vyloučení. Nejen ve druhé třetině ale i v celém zápase byla nejvíc vidět druhá zlínská řada Barinka, Jenáček, Weissmann, kteří nejpilněji stříleli, nejvíce napadali a činili tak Orlům největší problémy.

Ve třetí třetině se Znojmo spíš soustřeďovalo na pozorné bránění a snažilo se hned v zárodcích likvidovat pokusy o nebezpečné brejky. Postupně se Zlín dostával do přečíslení a z jednoho takového vytěžil šťastnou trefou Záhorovský vyrovnávací branku. Jeho střelu ještě Slávik kryl, ale tísněn znojemským obráncem v pádu protlačil puk za jeho záda. Po vyrovnání domácí stupňovali tlak, ale štěstí stálo na straně hostů. Hra se odehrávala převážně před Altrichterovou bránou, ale skórovat se již Znojmu nepodařilo.

V prodloužení již spělo utkání k remíze, ale Procházkovo vyloučení sedmnáct vteřin před koncem potrestal Barinka, kterého neubránil Benák a dovolil mu zasunout puk mezi Slávikovy betony.

Milan Skrbek (Znojmo): Byli jsme v podstatě v průběhu celého utkání vyjma deseti minut v úvodu poslední třetiny lepším týmem, ale bohužel jsme neproměnili ty vyložené šance, které jsme si v průběhu zápasu vytvořili. Pak dal soupeř dva šťastné góly. Nás dneska mrzí, že jsme nezískali tři body. Mohli jsme se Zlínem udržet trochu kontakt.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): Domácí nás v úvodu dostali pod tlak a minimálně prvních dvanáct minut měli jednoznačně převahu. Potom se hra alespoň opticky trošku srovnala. Můžu ale říct, že Znojmo mělo po celou dobu více ze hry, většinu času byli u kotouče, územní převahu měli taky větší. My jsme měli pár brejkových akcí, ze kterých ale nepadly góly a musím říct, že jsme dnes byli šťastnějším týmem.