1:0, 1:0, 2:1
1/3
2/3

Report ze zápasu SPA vs. ZNO (4:1)

Daleký výlet znojemských Orlů do srdce české metropole si hosté zcela jistě představovali jinak. Scénář, s jakým si zápas načrtli, se jim vymkl z hokejek už ve třetí minutě. Na znojemského gólmana se snášely mračna střel, po jedné z nich uklízel do sítě hbitý forvard David Půna. Orlům postupně narůstala křídla, v páté minutě vynikl Ondřej Kocián, když pohotově zpacifikoval pokus hostujícího Vysloužila.

Sparťanskou klec ohrozil i znojemský Trojan, jemuž se po chybě zadáka Víteka naskytla možnost vrátit vývoj zápasu do nerozhodného stavu. Juniorský strážce svatyně však jakoukoliv změnu skóre nepřipustil. A jelikož před koncem úvodní třetiny Jakub Fára pouze vyprášil Kociánovu lapačku, odcházela Sparta do kabin o jeden gól šťastnější.

Druhé dějství vypuklo náporem domácích sparťanů, kteří se hnali za další trefou. Jenomže často ztroskotávali na gólmanovi Kamešovi, který si poradil jak s prudkou střelou Jiřího Cháry, tak s následnou akcí Rubeše a Hantáka. Znojmo se vymanilo ze sparťanského sevření a oplácelo svým hostitelům stejnou měrou. Ofenzivě však scházela finální přihrávka, za což je domácí záhy vytrestali. Tomáš Rubeš se vyprostil ze spárů bránícího hráče a podél ležícího Kameše vpravil kotouč do sítě.

Sparťanům se ještě naskytlo několik příležitostí ke skórování, avšak Dvořáček s Půnou selhali a proti chytrému pokusu Daniela Sobotky si pro změnu Kameš dobře rozestavil tyče. Znojemští hrozili hlavně v přesilovkách, ani v druhém dějství se jim však puk za záda sparťanského brankáře propasírovat nepodařilo.

Z hlediska nestranného pozorovatele se nejlépe vyvíjela poslední fáze utkání. Ve 45. minutě se sparťané dočkali třetí branky. Hostující obrannou hrází se proháčkoval Dušan Žovinec a s naprostým přehledem zavěsil. O minutu později zvedali Pražané ruce nad hlavu znovu, když kotouč na hokejku Františkovi Kučerovi servíroval Daniel Sobotka. Kučerovu dělovku zastavila až síť. Domácí hýřili aktivitou, vyráběli jednu šanci za druhou. Ovšem v 51. minutě při laxní rozehrávce ve vlastní třetině vystihl směr příhry Lukáš Kovalský a přesnou ranou rozplynul Kociánovy sny o čistém štítě.

Na samý závěr ještě sparťané uzamkli svého soka ve vlastní třetině, žádnou z mnoha šancí ale nepřetavili v gól. Kameš ze svého repertoáru vytáhl několik skvělých zákroků, navíc v úplně poslední šanci Jiří Chára pouze orazítkoval brankovou konstrukci. Sparťané odstartovali další fázi Noen extraligy úspěšně, znojemské Orly přehráli rozdílem 4:1.

Jiří Kročák (HC Sparta): Splnili jsme vše z toho, co jsme si řekli před zápasem. Chtěli jsme hrát důsledně, agresivně, a to se nám dařilo. Jediná kaňka na celém utkání byla častá vyloučení, chtěli jsme jich mít méně. Jinak bych ale chtěl hráče pochválit, taktické úkoly plnili svědomitě.