Junioři na silný Fehérvár nestačili

21.1.2018 | Nikola Katolická

Orli sice otevřeli skóre zápasu, hosté si však brzy zahráli přesilovou hru pět na tři a vyrovnali. Fehérvár si postupně budoval náskok, který byl na začátku druhé třetiny již třígólový. Hosté si pohlídali vývoj zápasu a nedali Znojmu žádnou šanci ke kontaktnímu gólu, čímž odsoudili juniory k prohře i v druhém zápasu nadstavbové části.

N2, neděle 21. 1. 2018, 14:15
Fehérvár
Branky a nahrávky: 9. Piš (Roubal), 36. Roubal (Miščík), 60. Kosnar (Zelenkov) – 11. Horvath (Peter), 16. Csaczar (Vas), 22. Nagy (Almasi), 24. Csaszar (Vertes), 53. Almasi (Rajz, Szabo), 58. Nagy. Rozhodčí: Homola – Klouda, Zídek. Vyloučení: 8:6 + 10 min. OT Horvath, Szeles. Využití: 0:2. Střely na branku: 25:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:4, 2:4, 2:6, 3:6.
ORLI ZNOJMO: Kolupaev – Rudy S., Brabec, Štěpanovský, Hladil, Peří, Hrubý, Ligocký, Rudy J. – Bulín P., Růžička, Bulín J. – Piš, Sigmund, Roubal – Zelenkov, Kosnar, Zmeškal – Miščík, Stromko, Bazala.
Fehérvár AV19: Szeles – Horvath, Vas, Erdely, Nemeth, Halasi, Szabo – Nagy, Peter, Madacsi – Rajz, Csaszar, Buzas – Almasi, Vertes, Vincze.

Skóre zápasu otevřeli v deváté minutě domácí. Po Sigmundově ráně od modré vznikl před bránou hostů zmatek, toho využil Daniel Piš a nekompromisně dorazil puk do svatyně hostů. O dvě minuty později bylo však vyrovnáno, když Fehérvár zužitkoval přesilovou hru pět na tři. Po Peterově přihrávce skóroroval Milan Horvath, ten se z mezikruží trefil těsně pod horní tyč znojemské svatyně. Ve čtrnácté minutě na znojemského brankáře ujížděl sám Peter, betony znojemského brankáře ale neprostřelil. To se však o dvě minuty později povedlo Hunoru Robertu Csaszarovi, který z mezikruží prostřelil znojemského brankáře. Kolupaev díky clonícím hráčům nic neviděl.

Ve třiadvacáté minutě skóroval po Almasiho přihrávce zpoza branky Akos Nagy, který z prostoru před brankou nekompromisně zavěsil puk za domácího brankáře. O dvě minuty později hosté ještě zvýšili své vedení na 4:1, když Vertes objel celé kluziště a zpoza branky nahrál Honoru Robertu Csaszarovi, ten stál nehlídaný u pravé tyče znojemské svatyně, odkud přesně zakončil do odkryté branky domácího celku. V polovině třetiny ujížděl sám na brankáře hostů Zmeškal, na překonání brankáře však neměl dostatek prostoru. Domácí se však přeci jen prosadili v šestatřicáté minutě. Miščík nahrál z pravého kruhu Filipu Roubalovi, ten si sjel z levého kruhu blíže k brankáři a zavěsil puk za Szelesova záda.

Ve třiapadesáté minutě se trefil Mark Almasi, když po Szabově přihrávce zasunul z prostoru před brankou kotouč za Kolupaevova záda. Od šestapadesáté minuty to Orli zkoušeli bez brankáře, toho využili hosté. V osmapadesáté minutě se přes celé kluziště do prázdné branky trefil Akos Nagy. Jedenáct vteřin před koncem Znojemští ještě poupravili skóre zápasu. Do útočné třetiny vyvezl puk Gleb Zelenkov a nahrál Martinu Kosnarovi, ten z osamocené pozice před brankou hostů zavěsil puk za Szeleszova záda.

Miroslav Vybíral (Znojmo): Opět jsme si neodpustili výpadek v koncentraci. Soupeři jsme darovali přesilové hry hloupými fauly. Je třeba se vrátit k týmové práci, potom máme šanci na úspěch.