Havl. Brod
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. HBR (10:2)

Znojmo vstoupilo do zápasu velmi aktivně a svého soka od prvních sekund zřetelně přehrávalo. V šesté minutě si zahrálo první přesilovku, avšak všechny střely domácích hráčů Pešek s přehledem pochytal. O pár minut později unikali proti jedinému bránícímu havlíčkobrodskému hráči Jarůšek s Bartošem, ovšem při vzájemné přihrávce jim gólman vypíchl puk.

Skóre zápasu otevřel v patnácté minutě Tomáš Latner, jenž obdržel do rychlosti přesnou přihrávku od Videlky a střelou po zemi poslal puk k pravé tyčce havlíčkobrodské svatyně – 1:0. Znojemskou radost prodloužil o pár momentů později i obránce Tomáš Latner. Jeho tvrdá střela od modré proletěla až za zacloněného Peška – 2:0.

Druhá perioda byla pro Rebely přímo noční můrou. Nejprve sice vzdorovali proti Podešvovi, který upaloval sám na branku, ovšem od devětadvacáté minuty se konaly v Hostan aréně přímo brankové hody! Nejprve ve vlastní oslabení využil samostatného úniku Richard Jarůšek - 3:0, poté vyhnal Peška z klece Patrik Novák, když se kotouč z jeho hole odrazil od betonu gólmana a padl za červenou čáru – 4:0.

Ani Jiří Zvolánek však nebyl úspěšnější a již z první střely inkasoval, když z individuální akce upravil na 5:0 opět Richard Jarůšek. Ovšem to ještě nebyl konec, neboť červené světlo se rozsvítilo i po projektilu Michal Telesz - 6:0. V šestatřicáté minutě přidal svoji trefu ještě Tomáš Komínek, který dorazil střelu Františka Pospíšila od modré – 7:0.

Následně došlo ke střídání gólmanů na straně domácích. Ondřeje Kacetla nahradil letos vůbec poprvé Michal Kuchař. Ten však nemusel ve zbytku třetiny výrazněji zasahovat, neboť Havlíčkův Brod se snažil především bránit.

Na začátku třetího dějství se hostům podařilo snížil. Po hrubé chybě totiž unikal sám na Kuchaře Martin Hadrava, jehož puk putoval pod betony brankáře až do branky – 7:1. O rychlou nápravu se postaral Richard Jarůšek, který předvedl s Komínkem a Bartošem pohlednou akci, a připsal si tak do statistik z tohoto zápasu hattrick – 8:1.

V dalších minutách hráli Orli dlouho oslabení pět na tři a také na to doplatili. Filip Ondráček vložil hůl do přihrávky od Hadravy a nasměroval puk za znojemského Kuchaře – 8:2. Poté se prosazovali už jen domácí. Ve čtyřiapadesáté minutě se vyznamenalo duo Dominik Piskoř – Patrik Novák, kdy druhý jmenovaný namířil kotouč přesně nad Peška – 9:2.

O konečný desátý gól se postaral Jan Trojan - 10:2. Poslední minuty na ledě byly velmi vyhecované, avšak hra se obešla bez vážnějších potyček, a domácí si tak můžou připsat další tři důležité body do tabulky.