Ml. Boleslav
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. MBL (1:4)

Nástup z říše snů předvedli na znojemském ledě boleslavští hokejisté, kteří již ve druhé minutě rozvlnili síť za zády gólmana Helešice. Premiérovým střelcem utkání se stal Václav Jankovský, jenž po přečíslení domácí obrany skóroval do poloprázdné klece – 0:1. Pár vteřin poté trefili domácí hráči pouze tyčku, a to jakoby předznamenalo střeleckou smůlu, která se ně lepila po celý zápas. Do slibné šance si nabruslil Zika, po křídle se před Sejpala proháčkoval Janoušek, ale žádný puk si do boleslavské klece cestu nenašel. Opět tak udeřilo na druhé straně. Ránu od modré čáry ještě Helešic dokázal vytěsnit, s padáčkem z hole Ladislava Marka už ale nedokázal nic udělat.

O chvíli později dostali hosté možnost přesilové hry, při níž však propadli a nechali ujet až před Sejpala Jakuba Ziku. Ten byl při zakončení faulován a z následného trestného střílení snížil – 1:2. Znojmo si před první sirénou vytvořilo ještě několik šancí, žádnou však proměnit nedokázalo.

Druhá dvacetiminutovka přinesla méně pohledný hokej. Hrálo se ze strany na stranu, oba týmy si vytvořily několik slibných příležitostí, gólmani však byli v této pasáži bezchybní. Jmenujme například střelu Lukáše Vrby, která minula jen o kousek znojemskou tyčku, domácí gólman si poradil i s Pešutovou ránou a následnými dorážkami boleslavských hráčů. Na straně Znojma si několik pěkných příležitostí vypracoval Kastner, blízko měli ke gólu i Kún s Janouškem, brankové světlo se však v prostřední periodě nerozsvítilo ani jednou.

Do závěrečného dějství vstupovali znojemští hráči s vizí vyrovnání stavu, to však brzy vzalo za své, když na rozdíl dvou branek navýšil Ladislav Marek, který dorazil střelu od modré čáry do Helešicovy klece – 1:3. Hosté gól nabudil a byli ve třetí třetině jasně lepším týmem. Před domácí bránou několikrát hořelo, zejména nájezd Piskoře či Kurkova dělovka od modré doslova volaly po dalším přesném zakončení. Orli se dostávali do zakončení jen sporadicky, přeci jen se ale ke střele z kruhu dopracoval Tichý, o teč před boleslavskou klecí se pokoušel i Tomáš Latner.

Času ale nebezpečně rychle ubývalo, a když minutu a půl před koncem třetí třetiny přesně namířil po vyhraném buly Ladislav Marek, jenž tak dokonal svůj hattrick, bylo o vítězi rozhodnuto. Boleslavští si tak odvážejí ze znojemského ledu vítězství 4:1.