EBYSL - so 29. 9. 2012
LA Stars

Junioři proti akademii nezaváhali

<em>Znojmo</em> - Znojemští junioři nad soupeřem ze St. Pöltenu zvítězili pět jedna. Celou hru jasně opanovali a nedali hostům žádnou větší příležitost. V první třetině dlouho nemohli zakončit, Fusek s Holubem ale dostali Orly o vedení. Stars se dokázali tempu vyrovnat a domácí tak ve druhé periodě skórovali jen jednou z hole Nahodila. Poslední dějství pak patřilo Orlům, Telesz se Schejbalem pojistili vedení a i přes skórování Stars si Znojmo vedení pohlídalo.

Do prvního dějství vstoupili lépe domácí. Orli od prvního vhazování soupeře tlačili a nenechávali mu příliš mnoho volného prostoru. Po šancích Cerinskiho a Kastnera přišly dvě situace, ze kterých čišel gól. O oba dva závary se postarala první formace v čele s Michalem Teleszem. Stars ale dokázali udržet všechny střely, hlavně pak výborně chytající Aeschlimann. Jen chvíli po obrovských šancí Znojma se prosadil Jakub Fusek, který namířil kotouč z kruhu přímo do horního růžku. Necelé dvě minuty dorážel do prázdné brány Radovan Holub, který zvyšoval již na dva nula.

Ani druhou periodu si nenechali domácí Orli vzít. I když se hosté aktivitou a napadáním znojemskému stylu vyrovnali, stále nestačili na domácí. Hned minutu po začátku druhé třetiny totiž zvýšil vedení Znojma František Nahodil, který dorazil kotouč z velké blízkosti. Hosté se snažili snížit za každou cenu, také si vytvořili několik slibných šancí. Z jednoho protiútoku však zahrozili také Orli, hostující Richter musel zalehnout kotouč a bylo nařízeno trestné střílení. Michal Telesz jej však neproměnil, a hráči tak odcházeli do kabin za stavu tři nula.

Do poslední třetiny vlétli hosté jako vítr. Pod velikým tlakem Orly zatlačili až k Helešicovi, jejich snahy o skórování však byly marné. Chyběla jim muška a přesné přihrávky. Začátek třetiny poznamenalo hrůzyplné zranění, Radovan Holub nechal na ledě velkou kaluž krve. Po malé pauze se opět hrálo. Stars se snažili, skórujícím celkem ale bylo Znojmo. Nejdříve se prosadil Michal Telesz, který parádní fintou zmátl hostujícího brankáře a následně Peter Schejbal, který se štěstím dopravil kotouč za záda Aeschlimanna. Hosté ještě snížili po chybě domácích z hole Fabia Kläye to bylo ze zápasu vše.

Ohlasy trenérů

Radek Haman (Znojmo): Byl to těžký zápas. Nejen proto, že jsme týden nehráli, v poslední hře vysoko prohráli a jen trénovali. Ale také proto, že soupeř vydržel celé tři třetiny rychle bruslit a aktivně napadat. Dnes sice hrála velice dobře první pětka, ale nerad hodnotím jednotlivce. Hodnotím tým a jako tým jsme podali dobrý výkon. Každopádně pro nás je to cenné vítězství.