Lublaň
1/3
2/3

Junioři se rvali jako lvi, proti Lublani to nestačilo

<em>Znojmo</em> - Znojemští junioři podlehli po bojovném výkonu doma Lublani. Hosté během prvních devadesáti sekund odskočili o tři góly, za Orly ale snižovali Schejbal a Kastner. Hosté se i nadále prosazovali, Znojmo však vždy našlo cestu, jak se soupeři opět přiblížit. Nejdříve z hole Kastnera, následně od Nahodila. Vinou nešťastných gólů v závěru ale domácí nedokázali vyrovnat a popáté za sebou prohráli.

Znojemští mladíci se ještě nestačili pořádně rozkoukat a gólman Novotný již lovil puk za svými zády. O úvodní branku utkání se postaral v čase 00:35 Jaka Zdešar - 0:1. O dvacet vteřin později dokázali hostující hráči ještě navýšit svůj náskok zásluhou - 0:2. Trenér Orlů Radek Haman rychle zareagoval na situaci a do znojemské svatyně poslal Petra Helešice. Ani on však nedokázal vystavit stopku rozjeté lublaňské ofenzívě a po uplynutí necelé půl minuty lovil puk za svými zády po střele Mihy Pesjaka - 0:3.

Domácí výběr poté dostal výhodu přesilové hry a tu také dokázal využít. Přesnou střelou z vrcholu kruhu snížil Michael Schejbal - 1:3. Ve zbytku první třetiny si ještě oba týmy zahrály přesilovou hru, nejblíže ke gólu měl hostující Režek, jenž z mezikruží prudkou ránou minul znojemskou klec.

Ve druhé dvacetiminutovce se před lublaňským gólmanem Korenem pokoušel prosadit Koňařík, ale jeho střelu ještě hostující maskovaný muž se štěstím vyrazil. O chvíli později už se ale brankové světlo za jeho zády rozsvítilo. Milan Kastner se z prostoru kruhu trefil ideálně mezi gólmanovy betony – 2:3. Orli se však ze snížení na rozdíl jedné branky dlouho neradovali. V polovině utkání Gregor Režek doklepl odražený puk do odkryté znojemské klece – 2:4.

Následně spálil svou tutovku po bleskovém úniku Kastner a Olimpija toto zaváhání potrestala a opět odskočila Orlům na rozdíl tří branek zásluhou Anzeho Doviče - 2:5. Se závěrem druhého dějství ještě dokázali domácí mladíci zdramatizovat zápas, po chybě gólmana v rozehrávce se puku ujal Milan Kastner a dopravil kotouč do prázdné lublaňské klece – 3:5.

Třetí periodu začali opět lépe hostující hráči a Miha Pesjak uzemnil znojemské šance na body střelou nad Helešicovo rameno – 3:6, která mu rovněž dovršila hattrick v utkání. Sedmý gól svých barev přidal o pár minut později v přesilové hře Jaka Zdešar - 3:7.

Znojmo ještě dokázalo zareagovat a čtvrtý gól domácích přišel z hole Františka Nahodila, jenž z kruhu prostřelil lublaňského brankáře – 4:7. Dvě minuty před koncem utkání jsme se dočkali ještě jednoho hattricku, který si tentokrát připsal další hráč Olimpije Jaka Zdešar, který zároveň ustanovil konečné skóre střetnutí – 4:8.

Radek Haman (Znojmo): Hráli jsme proti kvalitnímu soupeři, to musím říct hned na začátek. Na to, jak byl soupeř dobrý, musím před kluky smeknout, že se s nimi takto porvali. Sice nám rychle odskočili, tři góly během minuty a půl jsou na ručník, ale i tak mí mladíci předvedli úžasný výkon. Začali jsme tvrději trénovat, protože teprve nyní se láme tabulka a je na nás, jak se s tím porveme.